Lista ocen Audi A3 8L Hatchback (210) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 422 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~grzegorzd8
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
Nie zanotowałem jak do tej pory poważnych usterek podzespołów auta mimo przejechania ok. 5 tys. km. Wymienione na czas zużyte elementy skrzyni biegów / uszczelniacz/ jak i przeguby napędowe , oleje ,filtry itd. - powodują , że nie ma przykrych niespodzianek
~ania
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Sprawdźcie sobie raporty awaryjności DEKRA. Audi A3 jest gdzieś w połowie rankingów. Żadna rewelacja. Starsze się psują jak każde inne. Na szczęście głównie to drobne rzeczy. W ciągu roku wydałam na auto niecały tysiąc złotych (pomijam opony za 2 tys :))
~Kuba dla niektórych zwany Apek
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Tutaj niestety od razu po zakupie musiałem wymienić uszczelkę głowicy. Wyrzucało płyn chłodnicy okazało się że przedostawał się do komory silnika. Zepsuł się wskaźnik prędkościomierza. Czujnik w skrzyni do wymiany.
~dgru
Hatchback 1.8 T 150KM 110kW
Do wymiany jest koło dwumasowe, ale z taką usterką samochód już kupiłem. Póki co, można z tym jeździć, jednak kiedyś wymienić trzeba (wiąże się to z wymiana również kompletnego sprzęgła). Poza tym wszystko gra w 100%.
~martino
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
minusem jest lekko rdzewiejące pole o średnicy może trzech cm na dachy przy jednym z boków, chyba każdy model to ma. poza tym usterki nie istnieją. gdy się dba o auto będą dotyczyły nas jedynie naprawy serwisowe
~Redy to go
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Sonda, przewody, czujnik siły hamowania, pompa wodna, skrzynia biegów, klimatronic i pod koniec znowu coś chyba wtryski bo na benzynie nie chodzi.. Na szczęście ktoś go kupił.. Mam wrażenie, że o czymś jeszcze zapomniałem..
~maciej_raczak@interia.pl
Hatchback 1.8 T 180KM 132kW
Usterek poważnych nie było, tylko wymiany, które trzeba było przeprowadzić, bo był już czas na to. Szybko zużywają się amortyzatory i elementy zawieszenia, ale to ponoć "urok" zawieszenia sportowego na polskiej drodze.
~Err0r
Hatchback 1.8 20V 125KM 92kW
W moim przypadku skończyło się to niestety źle. A polubiłem te auto - w wersji 3d wygląda i jeździ doskonale. Może ktoś inny miał więcej szczęścia. Opinia oparta na moim doświadczeniu z w/w autem.
~bongocioracz
Hatchback 1.8 T 150KM 110kW
W wersji quattro lubi się psuć sprzęgło haldex od dyferencjału jeżeli olej nie był regularnie wymieniany i ciężko jest znaleźć dobre. W moim był też do wymiany katalizator po 230 tys km
Dziennik kosztów dla Audi A3 8L Hatchback
6,1
17,0
10,2
~Matti
Hatchback 1.8 T 150KM 110kW
Silniki wytrzymałe ale jeśli juz coś padnie to zwykle zanosi sie na większe koszty. Zwykła wymiana pasków silnika i rolek napinaczy potrafi być dosyć nieprzyjemnym doznaniem dla portfela.
Audi A3 8L Hatchback