Lista ocen Audi A3 8L Hatchback 1.6 i 102KM 75kW 2000-2003 (71) - Silnik

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciek
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Silnik jak na autko o sporej masie sądze, że zbiera sie nieźle. Co prawda w trasie szczególnie przy wyprzedzaniu trzeba redukowac bieg niżej, ale wlasnie na tych wyższych obrotach ciągnie całkiem nieźle. Do wyścigów na trasie raczej przeznaczony on nie jest, choc do 140 przyśpieszenie jest naprawde nienajgorsze.
~kubano
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Silnik ok, praktycznie bezawaryjny, drobne problemy z falującymi obrotami (w granicach 850-950), ale podobno ten silnik już tak ma. Bardzo cichy w jeździe miejskiej, w trasie powyżej 120km/h zaczyna się robić głośno. Trochę za słaby jak na taką wagę auta, i jeśli ktoś lubi dynamiczną jazdę to trzeba się liczyć z dużym spalaniem.
~Woytass888
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
na wolnych obrotach wskazowka skacze i wariuje. Jak na poj 1,6 dynamika oki. Ale jak sie nadepnie na pedał to spalaniem nie rozni sie od 1,8T 150 ps a roznica w jezdzie jest powalajaca na korzysc 1,8T. 1,6 to najgorszy silnik jaki moze byc jesli chodzi o benzyne.
~Paweł
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Jednostka może i mało ekonomiczna, w mieście pali około 10 litrów benzyny, ale naprawdę niezniszczalna. Samochód posiadam od 5 lat, przejechałem nim ponad 100 000 km i naprawdę nic się w nim nie stało. Za szybki może nie jest, ale do miasta idealny.
~simonkw
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Musiałem wykonać kilka napraw żeby wszystko poukladac - bardzej eksploatacyjnych niż awaryjnych. Termostat, sprzęgło, czyszczenie przepustnicy, wymiana filtrów, olejów, szczególnie gumowych przewodów odmy i filtra powietrza - teraz działa jak nowy
~Redy to go
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Silnik dynamiczny, cichy i ogólnie ok. W jeździe spisuje się rewelacyjnie. Tyle, że przy 120 tys. trzeba było wymienić przewody wysokiego napięcia, przy 130 tys. sondę lambda, póżniej szlag trafił pompę wodną ale to wina instalacji LPG bo się rozszczelniła..
~Wilkolak21@op.pl
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Mysle ze to wystarczający silnik dla tego auta. Kultura pracy , elastycznosci dobra na tyle zasługije. Jechałem nim 190h napewno jeszcze by poszedł wiecej bo małem jeszcze zapas gazu:) wystarczajaco i tak nikt szybko nie jezdzi bo nie ma dróg. Pozdrawiam
~Damian
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Kupiłem auto z silnikiem do remontu, po naprawie zrobiłem 20000 tys. Nic się nie dzieje poważnego, mróz nie mróz odpali i zawsze dowiezie. Oleju od wymiany do wymiany nie bierze NIC, a jeździ trasy na dużych obrotach.
~xyz
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
ogólnie w porządku, trzeba zwrócić uwagę na szczelność układu dolotowego i uszczelki pokrywy zaworów, trochę bierze olej do zniesienia przez kilka lat nie zauważyłem zwiększonego apetytu
Dziennik kosztów dla Audi A3 8L Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
9,8
~Hmm
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Zastanawiałem się nad drugim autem do pracy z instalacją LPG do zamontowania a silniki 1.6, 1.8T znoszą go dobrze. Jeszcze nie zagazowałem, bo mam Lanosa z LPG i nie chce się zepsuć, haha.
Audi A3 8L Hatchback