Ocena kierowcy - Audi A3 8P Hatchback 3d

Audi A3 8P Hatchback 3d 1.6 102KM 75kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Dobry samochód, z niezłym wykończeniem i wyposażeniem. Awaryjność na niskim poziomie. Koszty części eksploatacyjnych na przyzwoitym poziomie. Dużo elementów takich samych jak u Golfa. Silnik jest do tego auta dobry, jeżeli wiemy po co kupujemy 100KM. Przy założonej instalacji LPG koszty dojazdów do pracy są znikome. Bez niej spalanie ok. 7l benzyny i nie wierzcie w bajki, że uda się zejść do 5l. Sam silnik nie nadaje się do dynamicznej jazdy. Trzeba go trzymać na wysokich obrotach. Przyspieszenie też nie zachwyca, ale jest to napisane powyżej: Audi A3 z tym silnikiem nadaje się na w miarę komfortowy dojazd z punktu A do B. Prowadzenie auta bardzo dobre. Świetnie wchodzi w zakręty. Układ kierowniczy precyzyjny. Zawieszenie twarde, ale dzięki temu dobrze prowadzi się na lepszej jakości drogach.
Silnik jest za słaby do tego auta, jeżeli chcemy mieć mały bolid. Nadaje się na dojazdy do pracy, ale wtedy polecam zagazować. Ten silnik dobrze znosi LPG, a informację o braniu oleju przez niego są często podawane przez osoby, dla których termin "przegląd instalacji gazowej" jest obcy. Do tego lać trzeba dobry olej i będzie służył. U mnie przy zużycie oleju nieznacznie wzrosło po przekroczeniu 280tyś. przebiegu.
Dość precyzyjna. Krótkie przełożenia. Przy mocniejszym silniku jest bardzo przyjemna.
Bez zrzutów. Precyzyjny i dopracowany. Do tego brak poważniejszych usterek.
Pomimo oryginalnych elementów (brak stłuczki itp.) korozja występuje w tym aucie w okolicach drzwi, progów, czasem koło elementów oświetlenia. W tak starym egzemplarzu jak mój lubi zejść lakier bezbarwny.
Wygodne fotele, kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach. Twarde zawieszenie, więc na wybojach może trząść.
Bez uwag. Wszystko jest pod ręką. Bardzo intuicyjny samochód.
Grzeje szybko i chłodzi jeszcze szybciej. Klima wydala nawet przy dużych upałach. Należy jednak pamiętać o jej regularnym czyszczeniu.
Dużo miejsca z przodu i w sumie to mnie interesuje na chwilę obecną. Mam wersję 3d, gdyż jeżdżę głównie sam. Z tyłu kogoś pomieścicie. Bagażnik mały, ale dla mnie wystarczający. Zapakowaliśmy się w 4 osoby w podróż na kilka dni.
Świetnie wyciszony samochód. Powyżej 140km/h silnik już trochę buczy, ale da się normalnie rozmawiać.
Nie jest to poziom kosmosu. Normalne ceny części i serwisu. Praktycznie każdy mechanik potrafi to auto naprawić/wymienić części eksploatacyjne. Dostęp do części wzorowy.
Uważam, że pomimo wielu plusów, jest to auto z zawyżoną ceną. Biorąc pod uwagę pojazdy marek nie-premium dostajemy auto z podobnym wyposażeniem, mniejszym przebiegiem i podobnymi zaletami. Owszem, jakość wykonania a Audi bije na głowę większość z tych samochodów, ale na codzień nie zwracamy na to aż takiej uwagi. Ponadto samochody zmienimy średnio po 5 latach, więc często nie odczuwamy różnicy w wykonaniu.
Niewiele i szybkie do zdiagnozowania.
Brak. Należy jednak dbać o serwis olejowy i instalacje LPG.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]

10,3