Ocena kierowcy - Audi A3 8P Hatchback 3d

MiroTDI, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Audi A3 8P Hatchback 3d 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Świetny samochód,ma prestiż i charakter.
Silnik 1,9 105KM jest za słaby jak na masę 1400kg. Dlatego zaraz po zakupie przy przebiegu 132tys zrobiłem chiptuning w firmie Dynosoft Tychy.Zaowocowało to 145KM i 335Nm,a auto zaczęło w miarę dobrze jeździć.Poprawiła się elastyczność,a wyprzedzanie stało sie przyjemnością.
Wszystkie biegi są dobrze zestopniowane,a ich przełączanie nie sprawia trudności.Lewarek ma krótki skok. Brakuje 6 biegu,przy jeździe w trasie i na autostradzie obniżyłoby to spalanie. Niestety 6-stka skrzynia jest dostępna tylko z silnikami 2.0 TDI.
Prowadzenie samochodu prawie idealne,komfort jazdy dość przyzwoity.Zawieszenie jest dość twardo zestrojone i przy połączeniu z oponami 17\" daje świetne prowadzenie w zakrętach.
Widoczność w każdym kierunku dość dobra.
Wszystkie przełączniki zdecydowanie pod ręką,nie ma problemu z obsługą. Wszystko robi się intuicyjnie.
Klima dobrze i szybko schładza wnętrze,ogrzewanie bez zastrzeżeń.
Z przodu miejsca pod dostatkiem,z tyłu dość dobrze,nie ma problemu z zajmowaniem miejsc. Mam wersję Sportback z 5 drzwiami.
Jak to w Audi wyciszenie na wysokim poziomie. Nawet z silnikiem Diesla nie jest zbyt głośno w kabinie.
Naprawy wykonuję w większości przypadków sam(wymiany oleju,filtrów). Niskie spalanie jak to na TDI przystało.
Wiadomo,Audi to Audi.
Po przebiegu 140tys wymieniłem tylne łączniki stabilizatora. Jak narazie to jedyna rzecz jaka musiałem naprawić.
Brak poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]