Ocena kierowcy - Audi A3 8P Hatchback 3d

Michaił, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2003
Audi A3 8P Hatchback 3d 1.9 TDI 105KM 77kW 2003-2012 - Oceń swoje auto
Audi spełniło moje oczekiwania. Dobra jakość wykończenia, trwały oraz oszczędny silnik. No i poza tym kapitalnie się prezentuje. Jeżeli trafimy na zadbany egzemplarz możemy być pewni, że będzie sprawował się bezproblemowo i dawał dużą frajdę z jazdy. Jak na 105 KM auto zaskakuje dynamiką, nie ma problemów z płynnym wyprzedzaniem. Fotele są wygodne, co sprawia, że nawet najdłuższa podróż odbywa się w komfortowych warunkach. Od czasu zakupu nie mogę się rozstać z moim A \"drajem\" ;)
Zadbany silnik pracuje bez zarzutu. Można przyczepić się do tego, że zbyt głośno \"chodzi\". Jednak siedząc w środku nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Poza tym drgania w zasadzie niewyczuwalne.
Biegi wrzuca się bez najmniejszego kłopotu oraz z wielką łatwością, wsteczny również.
Samochód bardzo dobrze wyprofilowany świetnie trzyma się drogi z łatwością pokonuje ostre zakręty. Być może ma zbyt twardo zestrojone zawieszenie jak na nasze drogi.
Z tyłu trzy zagłówki zasłaniają prawie pół szyby.
Wszystko znajduje się w zasięgu dłoni.
Dwustrefowy klimatronik zaspokoi nawet najbardziej wymagającą osobę.
Poza dość kłopotliwym w szczególności dla wyższych osób wsiadaniem na tylne siedzenie, wszystko bez zarzutu jak na suto tego segmentu.
Jak jeździ się z otwartymi oknami to słychać różnicę.
Jeżdżę przede wszystkim po mieście także tam auto może połknąć nawet 7l ON. W trasie natomiast bajka można się zamknąć w 5l/100.
Audi się ceni.
Nic nie zwróciło mojej uwagi na nie.
Jeżdżę tym autem dopiero pół roku ale po wymianie oleju oraz rozrządu zaraz po zakupie nie odwiedziłem potem mechanika.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,2