Ocena kierowcy - Audi A3 8P Hatchback 3d

radzio76@poczta.fm, 15 lat temu
Silnik 2.0 TDI PD 170KM 125kW
Rok produkcji 2008
Audi A3 8P Hatchback 3d 2.0 TDI PD 170KM 125kW 2006-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : duzo mocy , juz widze ze przesadzam , trzeba sie tego auta troszke nauczyc bo szybko mozna przesadzic a co dopiero 3,2 250 koni prawdopodobnie killer
Kultura pracy wysmienita , silnik wchodzi na obroty doskonale. To przepasc wobec diesla opla 2,2 , oszczędny :srednia 6,6 jak na 170 koni to znakomity wynik. po 15 000 dolałem o,5 litra oleju to podobno standard , litr kosztuje 80zl specjalny olej do dpf nie tani.
Skrzynia DSG (s-tronic 6 biegowy) nigdy nic innego nie kupię chyba ze zbiednieję :( tryb S ciagnie do czerwonego pola , skrzynka redukuje przed zatrzymaniem się , mozna zmieniac biegi manetkami przy kierowniku.Ogromna szybkosc działania niesamowite doznania. Troszke dziwne działanie podczas cofania R. wrzucam R naciskam lekko gaz auto reaguje po sekundzie mocnym zrywem (powinno wolniej cofac z wyczuciem).
opony 225/40 R18 bridgesone potenza re 50 zupelnie sie niesprawdzają na naszych drogach trzeba uwazac na dziury , krawęzniki nieistnieją , juz 2 razy naprawiałem oponę raz malowałem felgę. Wygląd felg ekstra, Zawieszenie pol na pol sprezyste ale nie twarde mam wrazenie jak by opel GTS byl twardszy.Co do wytrzymałosci nie mam zdania po 16 000 .
do tyłu mierna na boki dostateczna wszystko to przez szerokie słupki na wprost srednia ale w samochodzie czuje sie zakamuflowany tak trzeba.
170 koni mocy 350 momentu jak ktos che mozna zejsc na trasie do 4,9 to nie problem jazda do włoch ze srednia predkoscia 130 to 5,8 litra mozna tez wskoczyc na 9 jak ktos che zaden problem.
wentylacja przecietna, ogrzewanie bezpeiczne dla człowieka.W oplu mozna sie bylo ugotowac ja to lubie bo szybko marznę. ogrzewanie siedzień na 5+ na 6 stopniu nawet mnie jest za ciepło w tyłek.
przestrzeni nie ma praktycznie. to mały samochód nie polecam tego samochodu osobom powyzej 180 cm. ale o to chodzi w tej klasie samochodow to kompakt.
moj sportback ma panoramiczny i otwierany szklany dach swiszcze przy 140 szumi ale jest to niesamowity bajer.W zimie trzeszczy i skrzypi. op0ny 225 huczą silnik słychac nic specjalnego.
ekonomicznosc na 5,zakup - drogi samochod ale cieszy własciciela, audi daje 5 lat gwarancji negocjowałem. co do napraw nie wypowiem sie mam long life ktory wypada przy 30 000 w tej chwili mam 16 000
za grubo ponad 100 000 mozna wybierac w samochodach wyzszej klasy.Zdecydowałem sie na audi bo bo to jedno z najtanszych aut jakie mogłem zakupic nie chcialem barachła opla citroena ,peugota , alfy. ktos powie ze za 100 000 mozna miec a4 pewnie tak ale dodaj do tego mocny silnik , DSG , ksenony,18 calowe felgi , sportowe zawieszenie,szklany dach 7000, parę pakietów eye, s line i cena a4 skoczy do 200 000 jednego mi brakuje przy temj mocy (napedu 4x4)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI PD 170KM 125kW [l/100km]

6,3