Ocena kierowcy - Audi A4 B5 S4 Sedan

Silnik 2.7 T 265KM 195kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi A4 B5 S4 Sedan 2.7 T 265KM 195kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Bajeczne quattro!!! robi robotę.
Silnik : Posiada wielki potencjał mocowy! i chodzi jak bajka
Karoseria : jeżeli dbana i zakonserwowana od spodu od 1997 ani grama rdzy!!! POLECAM
Układ hamulcowy : raczej słaby... usterek brak
Układ elektryczny : problemy z komputerem pokładowym zasniedziałe styki (główny problem)
Silnik : Niestety Turbiny... drogie oraz sprzęgło przy 420 KM i 590Nm nie wytrzymało. Trzeba było RS4 B5 na zamówienie wraz z Kevlarem juz spokój od 4 lat
Auto piękne świetnie się prezentuje w czarnym kolorze z zewnątrz i wnętrzu nagaro blue. Ma swoje wady. Ale te auto się kocha. Uwaga bo uzależnia i ciężej się go pozbyć niż kredytu hipotecznego
Silnik! Nic dodać nic ująć. Sam w sobie nie do zajechania! Niestety kosztowny osprzęt w postaci Turbin(naprawy turbin i to ze są dwie) i Cały układ dolotowy dziurawi się jak ser szwajcarski zamawia się na zamówine customowy i jest spokój ale koszta są duże... Przy wymiane na Turbiny K04 z RS4B5 niestety rury powierza mają większą średnice i jest trochę zabawy. Ale mimo wszystko Silnik nie do zdracia!!! u mnie aktualnie 420KM i 590Nm
odpowiednio dbana i przy skróconym przebiegu wymiany oleju bez awaryjna. (jedna awarja czujnik wstecznego do wymiany w 2018) auto z 1997r. Przypomianam tez o wymianie oleju w dyfrze!
Quattro świetnie się zachowuje, szkoda tylko ze silnik jest jest przed przednią osią aby lepiej rozprowadzić rozkład masy radze zrobić akumulator do bagażnika. i dołożyć wieksze hamulce na tył(moim zdaniem koniecznie bo są słabe) i jest poprawa! w tym dac lepszy zawias
Nie ma do czego się przyczepić. Moja S4 1997 rok, brak grama rdzy, oczwyscie konserwowany i zabezpieczany. schodził tylko lakier bezbarwny ale w 2019 roku położyłem nową warstwę bezbarwnego i jest sztos.
Te małe lusterko od strony pasażera to maskara... radze wymienić na większe od Anglika i jest dużo lepiej do przodu i na boki jest bardzo dobrze. do Tyłu OK w lusterku wstecznym dostatecznie.
Zależy od wersji jaką się posiada. Moja ocena to 8/10 Jeździłem bardziej ergonomicznym autami.
Klima i ogrzewanie działają bez problemowo! nigdy żadnych problemów nie było i nie miałem
Z przodu miejsca jest aż miło, jeżeli chodzi o tył w mojej wersji Sedan szału nie ma, ale siedzieć się da nawet za kierowcą (kierowca nie wysoki 177cm wzrostu)
Przy zmienionym całym wydechu customowym jest średnio... a na oryginalnym nie pamiętam.
Koszty utrzymania. Od razu powiem montować wszystko co się da z RS4 B5 wychodzi taniej i rzadzej trzeba wymieniać. Jezeli chodzi o spalanie no coż jest spore. Szczegolnie po Tunigu mocowym. Kosztowne naprawy sprzegła, (tez montować z RS4) kosztowne naprawy turbin(przy wymianie czesto trzeba zdejmować silnik) jak dla mechnika chce się mećżyc z kiepskim dostepem to tylko pół osie. Problemy z dostępnością niektórych częsci
Jak na moje brać!!! nie pytać! jeżeli dbane i nie zerdzewiałe świetne auto z wielkim potencjałem.
Z drobnych usterek, silniczek od spryskiwaczy. Podpora wału napędowego, styki do komputera pokładowego zasniedziałe. dzurawiący się dolot powietrza od trubin do silnika
Uszkodzenia trubin, silnik bez problemowy (czasem uszczelniacz wałków do wymiany bo poci się tam)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.7 T 265KM 195kW [l/100km]

18,2