Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

maso01, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Sedan 1.6 i 101KM 74kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : W aucie sa blachy ocynkowane dzięki czemu nie straszn mu żadna rdza, chyba że był bity.
Zawieszenie : zawieszenie bardzo dobre, ale nie na poslkie drogi.
Układ hamulcowy : jak wyżej jeszcze nie wiem co dokładnie sie zepsuło
Auto bardzo przyjemne i wygodne w użytkowaniu poza wymienionymi usterkami, aczkolwiek zależy to od tego w jakim stanie kupimy auto. Moje akurat wymagało dużego wkładu finansowego. Kolega też ma a4 tylko w TDI i nie wkłada w nią praktycznie nic oprócz tankowania.
Brakuje mu mocy. Jak na auto warzące 1300kg 100km to zdecydowanie za mało
To jedna z zalet tego auta. Krótka przekładnia perfekcyjnie wchodzące biegi. Czasem wsteczny ciężko wchodzi dlatego 4 gwiazdki.
W moim akurat jest obniżone, sztywne zawieszenie co jest koszmarem na polskich drogach. Strasznie trzęsie. Zawiesza się a krawężnikach. Jak załadowany zachaczam podwoziem o progi zwaliające.
Przód i boki elegancko. Tył na wyczucie.
Jak to w audi, wszystko na swoim miejscu.
Bardzo mocny nawiew, szybko grzeje i odparowuje szyby. Klimatronic pierwsza klasa.
Mam 180 wzrostu, więc zarówno z przodu jak i z tyłu jest wystarczająco miejsca.
Bardzo dobrze wyciszone auto. Przy zamkniętych szybach praktycznie nie słychać silnika.
No tu akurat bez rewelacji, wręcz spodziewałem się czegoś lepszego. Ja mam akurat ciężką nogę i na mieście potrafi mi spalić nawet 12 litrów. Trasa kolo 8 litrów.
Teraz ceny tego auta poszły mocno w dół. Za niewielkie pieniądze można kupić naprawdę świetne auto i w dość dobrej wersji wyposarzenia
Problemy z immobilizerem (nie zawsze się wyłącza), przepaliły się żarówki podświetlania zegarów, pękł przewód przy zbiorniku płynu do spryskiwaczy, porwany pasek przy sprężarce klimatyzacji.
Wymiana praktycznie całego zawieszenia. Wymiana prawie wszystkich wahaczy (a jest ich 8 tylko z przodu). Końcówka drążka kierowniczego (po czym trzeba ustawiać zbieżność), zwrotnica (połamana klema trzymająca wahacz - rzecz bardzo niebezpieczna, łożysko, awaria hamulców - jeszcze nie wiem co konkretnie dopiero się wybieram do mechanika :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

8,8