Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Sedan 1.6 i 101KM 74kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykończenia wnętrza i klimatronik
Zawieszenie : Whacze są delikatne (te z przodu) - jak kupisz ato z zachodu to za jakis czas wymienisz wszystkie.
To moje pierwsze audi ... nie wiedziałem na czym polega siła tych samochodów. Teraz wiem. Miałem forda, opla ... żaden nie był tak wykonany
Silnik jest najmniejszą możliwą jednostką w tym modelu, ale daje rade. Dosyć wysoko max moment (gdzieś koło 3500) więc żeby szedł jak trzeba to musi się wysoko kręcić. Jechałem nim min, 5 h z prędkością 130-150 km/h i bez problemu.
Skrzynia biegów to poezja .. idealnie działa
Zawieszenie znakomicie się sprawdza na równych drogach (takie samo jest chyba w super b i w passatach b5) .. ale jak jeździsz do pracy po dziurach to od czasu do czasu będziesz zmieniał wahacze z przodu (jest ich tam chyba z dziesięć) wybieraj dobre zamienniki a spokojnie wystarczą na długo . jest lepiej niż myślałem
Do tyłu troszke mogłoby byc lepiej ale nie ma tragedii - generalnie jest ok. Do przodu nawet mojej żonie wystaczy więc jest super :)
Jedno słowo - audi
Rewelacyjnie działa klimatronik , ustawiam 22 i nie interesuje mnie czy chłodzi czy grzeje ma być 22 i jest :). Nie tego zimnego nadmuch jak w tradycyjnej klimie.
Przydałoby się trochę więcej na nogę kierowcy naciskającego gaz ... bywa że przeszkadza środkowa konsola (mi przeszkadzała po 5-7 godzinach jazdy) po za tym wzorcowo
Znakomite ...jedziesz a świat jakby z innej bajki za szybami się przesuwa
Ubezpieczenie jak na ten rok trochę drogie. W trasie (dalekiej) palił mi około 8 l gazu (sekwencja), w mieście pali około 10 l
Audi nie jest tanie ... i łatwo je sprzedać żeby kupić następne bo jest świetnej jakości.
Jeśli mocno odsuniesz fotel kierowcy to czasem koduja się poduszki ... boczna jest w fotelu i gdzieś styki źle reagują. Po za tym nic.
hmm właśnie sobie zdałem sprawę że nic się nie popsuło.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

Audi A4 B5 Sedan