Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Darek, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Sedan 1.6 i 101KM 74kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie kabiny i bardzo nowoczesny wygląd wnętrza.
Wszystko super, za wyjątkiem spalania i zawieszenia.
Silnik pracuje równomiernie, spokojnie, bez żadnych problemów odpalam go w zimę przy mrozach -10 stopni. Jedynym jego mankamentem jest moc, przydało by się troszkę koni (szczególnie gdy jadę w więcej niż 2 osoby), ale kupując go, byłem świadom tego, że po silniku 1.6 przy masie 1200-1300kg nie mogę się za wiele spodziewać. Aczkolwiek jak jeżdżę sam, to jest idealnie.
Ogólnie skrzynia biegów pracuje bardzo dobrze, aczkolwiek odczuwam takie \"luzy\" gdy zmieniam biegi (także, troszkę lekko mi drga podczas jazdy ten drążek). No, ale nie mogę wymagać za wiele od 14 latka - to normalne...
Super zawieszenie, super przyczepność, tutaj nie mam żadnych zarzutów. Chyba tylko cena wahaczy jest troszkę duża i szybko padają.
Super, w porównaniu do VW Passata B6 rodziców, który ma mierną widoczność.
Bardzo dobrze rozplanowana deska rozdzielcza. Wszystko jest pod ręką. Wygląd wnętrza bardzo nowoczesny jak na rok produkcji (95).
Climatornica jeszcze nie miałem okazji przetestować, ale nawiew działa idealnie, szybko się rozgrzewa i mocno wieje.
Jeżeli brać pod uwagę wielkość tego samochodu, to wnętrze mogłoby być bardziej przestronniejsze, ktoś kto ma > 192cm może mieć problem z kierowaniem (mam brata który ma 194cm i dotyka nogami kierownicą). Z tyłu też ciasno jak przysunie się fotel do tyłu na maksa. Aczkolwiek dla mnie (180cm) jest idealnie.
Aż sam się zdziwiłem, że 14 letni samochód może mieć tak dobre wyciszenie kabiny!!! Super, w ogóle nie słychać buczenia silnika, ani żadnych innych nie chcianych odgłosów.
Jak na silnik 1.6 to trochę za dużo pali... 10-11 litrów w mieście przy normalnej jeździe. Na trasie nie wiem, bo nie miałem jeszcze okazji przetestować. Ceny napraw dość niskie i duża dostępność części zamiennych. Jedynie drogie są wahacze, które szybko się zużywają.
Samochód, wyglądem sprawia o 5 lat młodszego. Dobre wykonanie, na ogół bez awaryjny.
Sporo brudu i kurzu dostaję się do szczelin, np pod hamulcem ręcznym, albo wajchami do wycieraczek, kierunków itp...
Zawieszenie (wahacze)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]