Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

deimian2, 11 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Audi A4 B5 Sedan 1.6 i 101KM 74kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Brak oznak rdzy po 13 latach!!!
Ogólnie wrażenia całkiem pozytywne, auto przestronne z pojemnym bagażnikiem, bezawaryjne, dające dużo przyjemności z jazdy (mowa o prowadzeniu i wyciszeniu), niestety autku brakuje mocy i myślę że minimalny silnik z jakim to auto warto kupić to 1.8 125KM albo i nawet lepiej 1.8T 150KM przy spalaniu porównywalnym.
Silnik pracuje, cicho i równo, nie ma żadnych problemów z odpalaniem nawet w największe mrozy. Niestety moc tego silnika nie powala na kolanach - przy jeździe samemu można jeszcze pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa jeśli tak można nazwać 11s do 100km/h.
Skrzynia pracuje przyzwoicie, czasami 1 trochę chaczy, reszta bez zarzutu, elastyczność przyzwoita.
Auto prowadzi się pewnie, co do powszechnej opinii o dość awaryjnym przednim wielo-wachaczowym zawieszeniu, ja w przeciągu roku i 10k km wymieniłem tylko łączniki stabilizatorów.
Widoczność przeciętna, jeśli chodzi o przód to lewy słupek skutecznie przesłania widok przy skręcie w lewo jednak można sobie z tym poradzić. Co do cofania to tragedi.
Wszystko jest tam gdzie powinno być, obsługa auta jest intuicyjna i nie trzeba szukać po całej desce rozdzielczej tego czego potrzebujemy. Cała deska jest zrobiona z dobrych plastików które nie wydają z siebie żadnych dźwięków.
Co tu dużo pisać, latem przy 30 stopniach po 2 min w aucie robi się przyjemnie chłodno, a zimą przy -10 po przejechaniu 2-3km wieje ciepłem. Co do parowania szyb nie ma ma większych problemów, jedynie przy jeździe w 5 osób przy dość obfitym deszczy szyby parowały - ale chyba to standard w każdym aucie.
Jak na mój wzrost 175 miejsca jest aż za dużo z przodu, jednak mój kolego (190cm) nie czół się komfortowo na siedzeniu pasażera, tym bardziej kierowcy, jak jest z tyłu - nie wiem nie jechałem - do tej pory nikt się jeszcze nie skarżył.
Do 120km/h słychać tylko radio i delikatny szum opon, powyżej tej prędkości zaczyna się robić już głośniej a powyżej 140km/h jest już kiepsko.
przegląd 100zl, paliwo - niestety z dnia na dzień droższe a samochód do oszczędnych nie należy, co do napraw, wymiana tylnej sprężyn 300zl z robocizną.
Jak za te pieniądze auto bardzo dobre, dużo lepsze i wygodniejsze od innych w tym przedziale cenowym.
Auto jeszcze nigdy mnie nie zawiodło, raz padł mi akumulator ale to z mojej winy. Jedyna usterką jaką miałem w przeciągu roku to pęknięta tylna sprężyna - stara była jeszcze oryginalna (13 letnia), wymiana 300zl
Poważnych usterek jeszcze nie miałem, więc nie ma co tu pisać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

Audi A4 B5 Sedan