Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Matkierowca posiadacz a4, 9 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 2000
Audi A4 B5 Sedan 1.6 i 101KM 74kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Wnętrze solidne i ładne w dodatku karoseria OCYNK (bezwypadkowy) w dodatku komfortowy i przyjemny w prowadzeniu oraz dla oka no i prestiżowy a to też się liczy
Układ elektryczny : Drobne usterki w elektryce związane z wiekiem
Jest to auto wdzięczne w błąd mogą wprowadzić opinie innych użytkowników bo audi można kupić za 5 tys. a to będzie przekleństwem dla tego inni tak źle oceniają to auto Długo szukałem auta oglądałem mondeo mk3 toldeo mk2 rover 75 renault laguna II wszystkie te auta wypadają blado na tle AUDI a4 Nie żałuje zakupu, wiadomo w audi nad samochodem pracują inżynierowie nie ekonomiści i księgowi. ALE JEST WAŻNY WARUNEK MUSI BYĆ ZADBANE, BEZWYPADKOWE I SERWISOWANE I NIE MOŻNA OSZCZĘDZAĆ W MIARĘ SWOICH FINANSOWYCH MOŻLIWOŚCI
Silnik 1.6 znany z innych samochodów marki VW dość leciwy, nie imponuje kulturą pracy i ekonomią ale za to jest niezawodny i tani w naprawach moc 101/102 KM nie powala ale wystarcza bez szaleństw SOLIDNOŚĆ nawet z połączeniem z lpg, jako użytkownik polecam 1.6 lub 1.8
5-biegowy manual nie czaruje, krótkie przełożenia i 3tys obr/min przy prędkości 100km/h to nie wyczyn z drugiej strony sprawnie przyspiesza w połączeniu z silnikiem 1.6, jest precyzyjna i niezawodna a to jest ważne z uwagi że automat multitronic nie ma wielu zwolenników
Coś pięknego auto pokroju astra, focus sedan prowadzi się fenomenalnie jest strasznie przewidywalny i sterowny, reaguje na każdy ruch kierownicy (bezwypadkowy) no i komfortowy a to auto lat 90, wszystko kosztem wielowachaczowego zawieszenia w latach 90/00 nie miało sobie równych
Widoczność hmm to jest sedan jak każdy inny jeżeli chodzi o widoczność z wyjątkiem asymetrycznych lusterek
Ergonomia wnętrza bardzo dobra wszystko tak jak powinno być
Typowa dla aut tego koncernu działa i do tego sprawnie w stansardzie klimatronic
Spodziewałbym się czegoś więcej, jest wybór albo wygodnie z przodu albo z tyłu
Tutaj audi może być wzorem do naśladowania do dziś, auta budżetowych koncernów powinny brać za wzór wyciszenie tego samochodu, w latach produkcyjnych w tej dziedzinie audi wiodło prym
To jest AUDI a ceny części nam o tym przypominają, jeżeli chcemy dobre auto to nie można oszczędzać bo to auto jest tego warte. Zadbane audi jest dobrą inwestycją
Jeżeli kupimy a4 b5 za 5-7 tys. nie liczmy na bezawaryjność bo to auto będzie zmęczone i powypadkowe, a gdy wydamy 9-12 tys. na audi sprowadzone można być zadowolonym bo będzie zadbane i serwisowane w DE a jakość jest zniewalająca
Zdarzają się najlepszym ale trzeba wybaczyć bo to auto ma swoje lata
Jedynym największym minusem jest zawieszenie wielowachaczowe, trzeba liczyć na szczęście i dbać o nie bardzo ale nie ma co straszyć bo niemieckie wachacze dobrej jakości wytrzymują długo, ja jeszcze nie ingerowałem w zawieszenie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

9,1