Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Adam, 6 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Sedan 1.6 i 101KM 74kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Brak korozji w tym roczniku to niedowierzanie u innych.
Zawieszenie : Wahacze drogie w utrzymaniu - 1500 zł za komplet na przód.
Auto komfortowe, mimo silnika 1.6 101Km, które przez większość użytkowników tego auta było zawsze odradzane, to kupiłem auto i jeździło mi się nim sprawnie. Drogie w utrzymaniu ze względu na zawieszenie - z przodu jest 8 wahaczy, jak jakaś guma pójdzie, to trzeba wymienić cały wahacz za 150-200 zł, a nie gumę za 30 zł jak w innych autach. Ja przez niecałe 2 lata wymieniłem 6 wahaczy.
Sprawnie, jak na 1.6 101KM jedzie OK, ale bez szaleństw. Ja jeździłem dynamicznie, w mieście spalanie 10-11l. W trasie około 8-9l. Teraz bym wybrał mocniejszy silnik z gazem - np. 1.8T 150KM.
Żadnych problemów, biegi zawsze wchodziły płynnie i lekko.
Przez niemal cały czas mojego użytkowania (niecałe 2 lata) w zawieszeniu coś ciągle stukało i były luzy - notorycznie zużywające się wahacze - z 8 wahaczy za mojej kadencji wymieniłem 6 wahaczy, a i tak wystarczy żeby 1 miał luz, to już wyjmuj portfel (1 wahacz około 150-200 zł dobry zamiennik). Jak jest sprawne zawieszenie, a o to ciężko, to jeździ się super. Nawet z luzami jeździ się wygodnie, ale denerwuje to bujanie na boki. Robiłem też zaciski hamulcowe i łożyska kół.
Blacha ocynk, brak korozji u mnie.
Do przodu jak najbardziej OK, do tyłu tragedia. Po 1,5 roku dalej przy parkowaniu tyłem wychodziłem z auta będąc przekonanym, że już dalej nie mogę cofnąć, a tam jeszcze metr. Jak na styk chciałem parkować, to było ponad pół metra. Odpuszczałem sobie parkowanie równoległe, bo szkoda w coś uderzyć.
Wszystko super, moim zdaniem idealnie, pod ręką, wygodnie i funkcjonalnie.
Miałem problem z klimą i nawiewami. Z początku klima zamiast chłodzić, to grzała na maksa, więc przez długi czas jej nie używałem. Po jakimś roku przeszła ta usterka i wtedy ładnie klima chłodziła. Zimą późno ogrzewało auto, ale jak już grzało, to cieplutko było.
Z przodu dużo miejsca, wystarczająco, z tyłu trochę ciasno, ale w niektórych autach jest mniej miejsca.
Bardzo dobre fabryczne wyciszenie. Nie to co w starych Hondach czy Fordach. Klasa sama w sobie.
Bardzo drogie w utrzymaniu. Głównie zawieszenie - zestaw na cały przód wahaczy (8 szt.) to wydatek około 1400 zł za dobrej jakości wahacze. Wymieniałem jeszcze łączniki stabilizatorów - koszt około 35 zł/szt. dobrej jakości. Na szczęście nie miałem do wymiany maglownicy ani sprzęgła. W pełni sprawnym autem nie jeździłem, bo możnaby wydawać i wydawać.
Poza zawieszeniem i wysokim spalaniem 10-11l/100km w mieście mój egzemplarz polecam. Nie miałem dużych problemów, ale drogie w utrzymaniu. Stwierdziłem, że szkoda mi pieniędzy na utrzymanie tego auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

10,3