Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 1995
Audi A4 B5 Sedan 1.6 i 101KM 74kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Klimatronik , wytrzymałość i wygląd wnętrza ,
Karoseria : Mało miejsca na tyle na nogi .
Układ elektryczny : Dbać o szczotki w alternatorze i w silniku dmuchawy po 200 000km wymienić !
Silnik : Silnik 1,6 do spokojnej normalnej jazdy dla młodych nie polecam !
A4 kupiłem z niemiec od 1 właściciela nie bitą i bez retuszu licznika jak na 95r nadwozie trzyma się super klamki- zawiasy , tapicerka ok plastiki de best polecam .Może motor słaby ale i tak fotki z radarów dostaje nie raz myśle że auto warte uwagi dla osób myślących nad zakupem . Za bardzo nie polecam bo będzie ich za dużo i prestż A4 spadnie .
Nie jest to wyścigówka ale daje sobie rade , oliwy starcza od zmiany do zmiany bez dolewek.Olej wymieniam co 10000 tys. bo 90%to jazda po mieście jest bardzo elastyczny i cichy .
Poza trudnościami niekiedy z włożenie pierwszego biegu jest ok.
Bardzo dobry na 100000tys po Polskich drogach wymieniłem 3 wachacze ale to nic jeśli weżmiemy przyjemnośc jazdy w niektórych zakrętach ponad 100kę !!!
Dobra bo mam sedana .
Z przodu wspaniała przy moim 185 cm wzroście z tyłu lekka porażka no ale ja tam nie siedze !
Pełny komfort klimatronik robi klimat ok bez zastrzeżeń .
Powyżej 150 już słychć szum i lekko silnik ale w porównaniu do innych to nic a miałem jch pare 25szt.
Mistrzem ten silnik to nie jest w mieście w lecie przy klimie w 9 się zmieści w trasie spala przy spokojnej jeżdzie bo taką może zaoferowac ten 1.6 około 6,5l. Zimą mała porażka w mieście 11-12 l. Więc mistrzem oszczędności nie jest choć go tak próbuja handlarze reklamowac .
Za cenę około 20 tys można kupić dobrą niunie choć będzie miała 10-11 lat ale warto jeśli tylko była poszanowana przez poprzedniego właściciela .
Na przejechane 100 000tys km nigdy nie zawiadła nie trzeszczy w środku jest bez problemowa auto faktycznie nie wypadkowe dlatego kupiłem choć motor nie taki jak chciałem ale jestem zadowolony i nie myśle o sprzedaży jej .
Regeneracja maglownicy , wymiana chłodnicy płynu po tych mrozach . Pozatym materiały eksploatacyjne oleje , klocki , paski , świece i wym. rorządu na ten przebieg po Polsce to naprawde super polecam .Regeneracja alternatora !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

9,4