Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

uzytkownik audi a4, 16 lat temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobry silnik pomimo ze nie ma duzo mocy daje rade wysmienicie.
Zawieszenie : slabe ale wystarczy omijac wieksze dziury i mozna sporo pojezdzic.
Układ hamulcowy : Mam wrazenie ze hamulce sa troszke za slabe
Audi to klasa, ma pare wad ale naprawde pomimo tych kilku mniej istotnych wad daje frajde z jazdy i przyjemnie sie prowadzi, Napewno jako dawny fan mercedesa po przejsciu na audi nie wracam do merca. Polecam to auto kazdemu bo audi to jednak w dzisiejszych czasach to auto najlepsze i kazdy znajdzie sobie odpowiedni model z odpowiednim silnikiem i bedzie napewno zadowolony. Ps. Japonce moze sa wytrzymale i ekonomiczne ale jednak ja uwazam ze Audi bije je na glowe.
Silnik bardzo wytrzymaly, elastyczny, dosc mocny jak na te 125 koni. Cichy gdy auto stoi na swiatlach czasami zastaniawiam sie czy zgasl czy tak cicho chodzi.
Troszke problemow z 1, ciezko wchodzi ale reszta biegow jest w porzadku, niemam wiekszych zastrzezen do szkrzyni.
Dobrze sie trzyma drogi jak na sedana. Wiadomo aluminiowe zawieszenie raz na jakis czas cos sie popsuje. Moga tez sie pojawic stuki i pomimo wymiany calego zawieszenia dalej sa stuki.
Wszystko w porzadku bez problemow z widocznoscia, wszystko widac swietnie do okola samochodu.
Doskonala wszystko na miejscu, tak jak trzeba intuicyjna obsluga, podczas jazdy wszystko widoczne i dostepne bezproblemowo.
Klimatronic !!!
Przestrzen dla kierowcy i pasazera obok w porzadku, poza konsola sierodkowa ktora w dluzszych trasach daje sie we znaki kierowcy, miejsca z tylu nie za duzo dla pasazerow dlatego nizsza ocena.
Wiadomo nigdy nie bedzie doskonale ale do 140-160 km/h jest w miare cicho potem jest glosniej.
Calkiem rozsadnie jak na sielnik 1.8, mozna pokusic sie o stwierdzenie ze nawet jest dobrze, ja nie nazekam wiekszosc kilometrow robie na trasie wiec jest dobrze.
Moim zdaniem doskonala.
Stuki w zawieszeniu, pomimo wymiany zuzytych czesci stuki dalej sie pojawiaja na wiekszych nierownosciach.
Raz mi sie zdarzylo ale to juz chyba ze wzgledu na wiek auta 10 lat, zacisk hamulca sie zaklinowal i trzeba bylo wymienic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]

8,8