Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Jacek S., 18 lat temu
Silnik 1.8 20V 125KM 92kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V 125KM 92kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Generalnie jest OK, ale wyć z zachwytu to nie będę.
Silnik, chociaż bez turbiny, jest bardzo fajny, ładnie wkręca się na obroty i generalnie nie mam problemów z wyprzedzaniem. Jednak jadąc z pełną obsadą silnik nie jest juz tak elastyczny i efektywny.
Generalnie biegi wchodzą jak po maśle. ALE, no właśnie, jest ale, przy przeciągnięciu na wysokich obrotach na pierwszym biegu, dwójka nie wchodzi gładko. Wszystkie inne biegi, bez zastrzeżeń.
Według mnie nie jest dobrze, wielowahaczowe zawieszenie nie jest dobrym rozwiązaniem na nasze drogi. Po pół roku, od chwili sprowadzenia do Polski (auto przyjechało z Luxemburga) miałem już wymieniony praktycznie cały przód, a operacja taka do tanich nie należy.
Wszystko ładnie widać.
Złego słowa powiedzieć się nie da. Ale jest maleńka rysa, która nie pozwoliła mi postawić piątki. Dźwignia przełącznika kierunkowskazów jest za przełącznikiem świateł, wg. mnie, nie jest to typowe i trzeba się do tego przyzwyczaić.
Tutaj nie doszukałem się żadnego mankamentu, zarówno ogrzewanie jak i klimatyzacja wg. mnie działają bez zarzutu.
Jeśli chodzi o przód samochodu, to faktycznie jest dużo miejsca, z tyłem jest gorzej.
Generalnie nie jest źle, ale coś, nie wiem co, nie pozwala mi postawić piątki. Może jest to wina jakichś, nie wiem skąd pochodzących, stuków i puków, dobiegających gdzieś z tyłu.
Jak na taki, w końcu nie mały, samochód według mnie jest dobrze.
Tanio nie jest ale i Audi to nie tania marka i według mnie jest warta pieniędzy, które kosztuje.
Generalnie nic się nie psuje, ale mam uszkodzony zegarek - nie można go nastawić.
Zawieszenie !!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V 125KM 92kW [l/100km]