Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Rafał W., 11 lat temu
Silnik 1.8 20V Turbo 150KM 110kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Sedan 1.8 20V Turbo 150KM 110kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamiczny i oszczędny oraz trwały.
Inne : gaz i ustawianie go przez partaczy,ale jest juz ok.
ogólnie samochód pomimo swojego wieku bardzo pozytywnie mnie zaskoczył,świetny silnik,blachy jak dzwon zero korozji oraz stosunkowo mało awaryjny z dużym zapleczem tanich części zamiennych.
silnik rewelacja,bardzo dobre osiągi przy stosunkowo niskim jak na taki silnik spalaniu,cichy i elastyczny.
biegi wchodzą bardzo lekko i precyzyjnie.
komfortowy i nie taki awaryjny ani drogi w naprawach jak to twierdzą niektórzy.
dobrze lecz nie rewelacyjnie,w kombi pewnie było by lepiej:)
wszystko na swoim miejscu,bardzo dobre materiały.
dobrze i szybko chłodzi ale ogrzewanie zajmuje trochę czasu ale może to wina mojego autka.
z przodu ok,ale z tyłu ciasno i bagażnik mało foremny i ustawny lecz całkiem spory.Mógłby mieć większy otwór załadunkowy.
w środku na biegu jałowym silnika absolutnie nie słychać,jednak w czasie jazdy powyżej 120km/h słychać szum powietrza ale nie jest to uciążliwe.
nie jest źle,moje poprzednie auto z prawie połowę słabszym silnikiem paliło podobnie ale tutaj dynamika i elastyczność są o niebo lepsze:)
samochód w zakupie jest dosyć drogi ale w eksploatacji już jest o wiele lepiej no i ta jakość wykończenia suuuuper.
jak narazie wymieniłem przegub,3 wahacze,drążek kierowniczy,2 cewki zapłonowe,moduł zapłonowy i sonde lambde ale te ostatnie przez źle wyregulowany gaz.poza tym typowe części eksploatacyjne.
żadnych poważnych usterek może oprócz tego modułu zapłonowego,ale szybko sam zdiagnozowałem przyczynę i równie szybko usunąłem(3 min pracy)oraz bardzo tanio(90 zł u kolegi w sklepie,zmiennik :))

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 20V Turbo 150KM 110kW [l/100km]

11,3