Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

szoszo, 16 lat temu
Rok produkcji 1995
Audi A4 B5 Sedan 2.6 150KM 110kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Ogolnie autka sa bardzo udane, jednak trzeba o nie dbac i niestety w mojej ocenei nie nadaja sie do codziennego uzytku po naszych dziurawych drogach. Napewno Audi A4 nie moze byc tez samochodem rodzinnym, o luznym zapakowaniu wozka mozna zapomniec.
W moim przypadku jest to silnik V6 tak wiec nie ma mowy o halasie czy tym podobnych. Bardzo elastyczny,
Jest ok chociaz musze zwrocic uwage na ciezko wskakujacy bieg wsteczny, dotyczy to wiekszosci aut z tego rocznika i nie tylko modelu A4.
Przednie wahacze (4 sztuki po jednej stronie) niestety powoduja mocny spadek ogolnej oceny auta. Producenci przewiduja 50000 km jazdy bez wymiany jedna na naszych drogach skraca sie to do 30000. Najtansze zamienniki jakie znalazlem to cena za komplet na 2 strony 1400 zl + wymiana po ktorej trzeba robic geometrie zamieszenia. Twarde zawieszenie powoduje to ze odczywalna jest kazda nierownosc. Czyli wszystko sprowadza sie do stanu naszych drog tak wiec jesli ktos zamierza jezdzic tym autem duzo i wszedzie to odradzam.
Bardzo dobrze.
Tutaj zalezy co kto lubi, mnie akurat podoba sie niemiecka konsekwecja, prosta linia, a nie japonska ergonomia.
Przednia szyba odparowuje bardzo szybko, wnetrze nagrzewa sie bardzo szybko. Za to nawiew na tylne boczne szyby jest raczej mierny.
Z przodu w miare ok, dla osob nie przekraczajacych 190cm. Z tylu bardzo slabo przy srednio wysunietych przednich fotelach brakuje miejsca. Dodatkowo sprawe komplikuje wysokosc auta, osoba o wzroscie ok 190cm siega prawie dachu. O w miare wygodnym siedzeniu zapomniec moga 3 siedzace osoby z tylu - nie ma miejsca.
Bardzo dobre, do predkosci ok 190km.
Wiec tak. Posiadam drugi egzemplarz z silnikiem 2.6, jeden w automacie obecny w manualu. Na trasie do 140 km/h auto spala do 10l pozniej odpowiednio wiecej. Na miescie np we Wrocławiu nie ma mowy o oszczednosci. Korki + swiatla = automat: 16l, manual 14l przy w miare ekonomicznej jezdzie.
Nie mialem wiekszych problemow, jednak w obu przpadkach wady dotyczyly klimatronika. O wahaczach oisalem wyzej.
Nie odnotowalem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.6 150KM 110kW [l/100km]