Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Artix, 6 lat temu
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Sedan 2.6 150KM 110kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Ciężko jednoznacznie i konkretnie stwierdzić.Głównie zaskoczyło mnie to,że mimo tego,że autko ma 20 lat daje radę do tej pory.Super się sprawuję.Polecam!
Inne : maglownica
Układ elektryczny : alternator
Inne : układ sterowania wentylacji
Przyjemne,niezawodne,dobrze wykonane,dynamiczne kompaktowe auto.Niekoniecznie dla rodzin wielodzietnych,ale dla pary owszem.Komfort wystarczający do codziennego poruszania się.
Silnik bardzo niezawodny i niewysilony.Osiągi może nie zachwycają,ale wystarczy do dynamicznego poruszania się.Ekonomia ciut kuleje.
Mimo przebiegu wszystko wchodzi jak w masełko.Usterek brak.
Ogólnie dobrze wyważony układ.Kompromis pomiędzy sztywnością a komfortem.Minimalnie zbyt miękki jak dla mnie.Co do trwałości nie mam zastrzeżeń.Przez cały okres użytkowania wymieniłem jeden wahacz. 200 zł.
Widoczność jak to w tej klasie przeciętna.Przód i boki ok.Tył gorzej.
Typowo dla Niemieckiego auta.Wszystko na miejscu.Przydał by się jakiś schowek w przedniej części centralnego tunelu choćby na telefon czy pierdoły.
Ogólnie ogrzewanie i klima dają radę.Przednia szyba przy dużej wilgotności potrafi zaparować.Trza wtedy włączyć klimę(nawet zima) i szybko problem znika.
Autko nie jest duże więc nie ma co liczyć na zbyt wiele przestrzeni. Aczkolwiek mimo 190 cm wzrostu i 130 wagi jako kierowca nie narzekam.Z tyłu niezbyt dużo miejsca, za sobą bym nie usiadł za chiny,ale kobieta się zmieści:)
Do 140 km/h całkiem przyjemnie.Potem coraz głośniej.
Koszty utrzymania jak najbardziej w normie.Trwałe i niezawodne.Części eksploatacyjne w miar tanie.Dużo pali i tyle.
Za 5-7 tysięcy zł wypada na prawdę super.Leje i jeżdżę od 2 lat.Było kilka rzeczy do zrobienia,ale błagam.Nowe auta się nie umywają.
Głownie mankamenty tego modelu.Pada panel klimy.Wymieniłem 200 zł.Zacina się czasem przepustnica od centralnego nawiewu.Pada korek od zbiorniczka wyrównawczego chłodziwa.Wymieniłem 15 zł. Tylko latem jak jest ciepło:Czasem świruje immobilizer.Trzeba wyjąć kluczyk i włożyć jeszcze raz.Miga kontrolka i nie chce odpalić.Wyświetlacz komputera staję się mało czytelny(zimne luty?) Spryskiwacz szyb czasem ma urlop.Działa lub nie 50/50.Ogółem drobiazgi.
Twarde auto.Przez 2 lata puściła maglownica koszt 1000 zł i zdechł alternator(prawdopodobne wina akumulatora) 300 zł.Reszta podzespołów póki co działa bez zastrzeżeń a nie oszczędzam go.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.6 150KM 110kW [l/100km]

12,0