Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

N. P., 17 lat temu
Rok produkcji 1995
Audi A4 B5 Sedan 2.6 150KM 110kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Piękny samochód ze sportowym temperamentem na każdą w zasadzie kieszeń. Zalety: Niezawodność, Ekonomiczność, Duże poczucie bezpieczeństwa, Sportowy charakter. Wady: Twarde zawieszenie, Wentylacja żyjąca własnym życiem, Dziwny bagażnik (porażka całkowita). Nigdy przedtem nie byłem zwolennikiem AUDI zawsze miałem Mercedesa modele 116, 123. Zawsze będe uważał że Mercedes jest bardziej komfortowy i jeszcze mniej awaryjny ale za to ma zbyt klastczny kształt i jest troche przymulony. Audi wygląda bardziej nowocześnie i ma zdecydowanie większy temperament, to jest moje pierwsze, ale mogę powiedzieć że to dobre solidne autko. Szczerze polecam szczególnie dla młodych ludzi, fantastyczny samochód za niewielkie pieniądze.
2,6 V6 chyba ok 160 KM (nigdy mnie to nie interesowało).Bez zarzutu, Niesamowite przyspieszenia, cicha praca, zero problemów. Myślę że można wyciągnąć ponad 250 km/h, tylko nie ma gdzie (jechałem tylko raz przez krótki moment 220 km/h- w Niemczech na autostradzie, ale zapas mocy pozostawał dość spory)
Bywają problemy ze wrzuceniem wstecznego, wchodzi czasami dość ciężko ale zawsze za pierwszym razem, poza tym ok.
Zawieszenie za twarde czuć kazdą dziurę, za to bardzo dobrze trzyma sie na drodze. To moja subiektywna ocena, przypuszczam że ten typ tak ma.
Bez zarzutu, widoczność doskonała, niższe osoby mogą mieć problemy z widocznością przez tylną szybę.
Wszystko na swoim miejscu z wyjątkiem podłokietnika którego nie mam a którego strasznie brakuje.
Problemy z klimatyzacją, ogrzewanie ok poza tym ze nawiew działa jak chce i kiedy chce mimo ustawienia go na manual i powietrze idzie nie zawsze w te miejsca gdzie by sie chciało. Na tą klasę auta to moim zdaniem powinno być bardziej dopracowane.
Dużo miejsca z przodu, ale z tyłu to raczej na mniejsze osoby z krótszymi nogami (przy wysuniętym fotelu o ok 3/4), autko raczej na 4 osoby. Niewygodne siedzenie z tyłu dla osoby siedzącej pośrodku, jest za bardzo wybrzyszone. Duży bagażnik do którego prawie nic nie można włożyc, ponieważ siedzenia sie nie rozkładają i otwór wejściowy jest za mały.
Jeśli chodzi o silnik to we wnętrzu słychać tylko cichutki rasowy pomruk silnika V6. Dokładnie tak jak powinno być. Za to przy wiekszych prędkościach (powyżej 120 km/h) strasznie słychać powiewy wiatru przez uszczelki w przednich drzwiach(z biegiem czasu robią sie płaskie-sklepane). Znam dwie osoby które mają AUDI A4 i miały ten sam problem. Rozwiązaniem jest wymiana uszczelek na nowe, przygięcie góry drzwi lub jak w moim przypadku podklejenie czegoś pod uszczelki.
Według mnie,jak na tą pojemność i osiągi silnik jest bardzo ekonomiczny. Średnio ok 8 l/100km. Dwa razy, na trasie Polska Wlk Brytania spalił mi 6.8 l/100km i latem i zimą. Maksymalnie 13,6 l/100km (ale trzeba nieżle sie napracować żeby taki wynik osiągnąc) Nie należy zbytnio szaleć bo wtedy zużycie paliwa ostro wzrasta. Idealny na długie trasy. Ceny przeglądów w ASO przekraczają możliwości normalnego człowieka. Ale każdy mechanik daje sobie radę z tym samochodem, wiec należy korzystać z małych warsztatów. Ceny części przystępne, szczególnie podróbki można dostać bardzo tanio a ich jakość jest nieznacznie gorsza.
Ja kupiłem w super cenie więc jestem zadowolony. Ceny rynkowe w normie jak za takie autka.
Chłodnica klimatyzacji do wymiany, sypie sie przednie zawieszenie (prawie wszystkie elementy już wymieniłem), na szczęście ceny niewygórowane, wyłącznik świateł awaryjnych sie blokuje i czasami nie można ich włączyć ( na szczęście nie trzeba używać). Cały czas słychać delikatnie buczenie jakiegoś łożyska ale żaden mechanik nie może znależć które to (na pewno nie w kołach).
Brak poważnych usterek. Tylko wymiana oleju, filtrów i co jakiś czas paska rozrządu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.6 150KM 110kW [l/100km]

9,5