Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

WaceX, 15 lat temu
Silnik 2.8 30V 193KM 142kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Sedan 2.8 30V 193KM 142kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Osiągi są bardzo dobre. 7.3s do pierwszej setki, 193KM, 280Nm i dość niska masa auta pozwalają na bardzo elastyczną jazdę i wiele wygranych pojednyków ze świateł.
Zawieszenie : Dość szybkie zurzycie
Od 3 lat jeżdżę i rozważam zmianę wyłącznie na S4. Auto dla silngla lub pary wymagających wygody i wrażeń z jazdy.
- W porównaniu do podobnych auto (BMW 325) silnik spisuje się lepiej. Większa elastyczność oraz przyspieszenia. - V6 więc kultura pracy bardzo dobra.D o 3 tysięcy nie słychać praktycznie nic powyżej dżwięk rewelacyjny. - Na biegu jałowym silnik praktycznie nie przenosi żednych drgań na karoserię. - Silnik bardzo szybko łapie temeraturę i zawsze trzyma 90 stopni.
- zero problemów - krótki skok - precyzyjna zmiana - nie trzeba się zatrzymać, żeby wrzucić wsteczny
Jak na tą klasę ukłąd jezdny jest bardzo dobry. Jednak przy tym silniku odczuwa się dużą podsterowność - lampka kontroli trakcji miga dość często.
Jednyne do czego mam uwagi, to dość wysoka linia bagażnika, ale można sie przyzwyczić i parkować na centymetry.
Wszystko jest na swoim miejscu. Wskaźniki czytelne, przełączniki łatwo dostępne. To jest standard Audi.
Przy dużych opadach parują szyby tylne - klima rozwiązuje problem. Spodziewałem się bardziej wydajnej klimatyzacji - mam czarną skórę :)
Kierowca i pasażer z przodu mają pełen komfort. Niestety z tyłu jest dość mało miejsca, za to bagażnik jest duży.
Do 160km/h wszechobecna cisza. Radio chodzi na minimalnej głośności. Silnika przy normalnej jeździe nie słychać wcale, tylko delikatny szum opon.
Kupując to auto nikt nie spodziewa się spalania na poziomie 5 l/100km. U mnie pali w Warszawie 13-14L LPG /100km przy dość dynamicznej jeździe. W trasie 11-12L. Na PB98 (taka jest zalecana przez producenta) ok. 20% mniej. Ceny napraw i części są na średnim poziomie, jednak niższe niż np. w BMW.
Za tą cenę ciężko coś lepszego znaleźć.
Pomimo 11 lat w pełni sprawna elektryka. Klima od dwóch lat trzyma ciśnienie. Raz wymieniłem żarówki. Do kilku drobiagów sam się mocno przyczyniłem, więc nie moge mieć zarzutów.
- Trzeba regularnie przeglądać elementy zawieszenia. Niestety komfort kosztuje. - Musiałem wymienić rozrusznik z powodu zblokowania się stacyjki. - Zaśniedziały styk wyłączał pompę paliwa. To był jedyny raz w ciągu trzech lat, kiedy musiałem holować auto.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.8 30V 193KM 142kW [l/100km]

13,0