Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

RD, 12 lat temu
Silnik 2.8 quattro 174KM 128kW
Rok produkcji 1995
Audi A4 B5 Sedan 2.8 quattro 174KM 128kW 1995-1996 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Na całe szczęście więcej mocy przenoszone jest na tylną oś, więc w zimie można się naprawdę bardzo dobrze pobawić!
Karoseria : Uważać na korozję
Przy włożeniu trochę pieniędzy w drobne naprawy, poprawki, można jeździć i jeździć. 174 km z 2.8 litra oznacza, że silnik nie jest wyżyłowany, więc długo pojeździ. Polecam
Silnik pracuje bardzo przyzwoicie, ma piękny dźwięk i wciąż dużą moc jak na silnik z 95 roku i jak na przejechane 330.000 km... Bywają przecieki, korozje, ale dobry mechanik poradzi sobie z tym za grosze. Poza tym, chodzi cichutko, na wysokich obrotach rasowy dźwięk V6, nie ma drgań - jestem bardzo zadowolony.
Auto prowadzi się bajecznie. Jeździłem nowszymi samochodami i dużo z nich nie sięga temu audi!! Pięknie trzyma się w zakrętach (przy obniżonym zawieszeniu) i leciutko chodzi kierownica.
W ziemie, nie grzeje się ani szybko, ani wolno. Polecam wersję z podgrzewanymi siedzeniami.
Dla kierowcy w porządku, wszędzie można dosięgnąć bez problemu. Bardzo mało miejsca dla pasażerów z tyłu. Osoba siedząca z tyłu na środku, niech lepiej weźmie sobie jasia pod plecy, bo na dłuższą metę nie da się wytrzymać...
2.8 V6 quattro zjada ogromne ilości paliwa! Ale... coś za coś - radość z jazdy jest OGROMNA! Nie jest to co prawda demon szybkości, ale nie jeden na skrzyżowaniu się zdziwił ;) Ja mam instalację lpg, gdzie przy spokojnej jeździe po mieście pali 12-13 litrów gazu, trasa (w moim przypadku jazda dynamiczna) też wychodzi 12 l. gazu - więc jestem zadowolony.
Po zakupie samochodu, trzeba liczyć, że wyda się parę groszy na drobne naprawy, poprawki. Jeżeli w 10.000 zł (łącznie z poprawkami) się zmieścić - uważam, że auto jest więcej niż dobre za te pieniądze. Ogólnie niezawodny!
Przy przebiegu 330000 km trzeba sprawdzić samochód - stacja diagnostyczna w zupełności wystarczy. Uważać na korozję nie tylko karoserii, ale też i silnika, co daje wycieki oleju, wycieki płynu chłodniczego, ale to wszystko można zrobić u mechanika za grosze ;)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.8 quattro 174KM 128kW [l/100km]

12,7