Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

swierczynski-makrum@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Jego stan techniczny przy tak dużym przebiegu. Zacząłem wierzyć, że żywotność tego silnika może osiągnąć spokojnie 600 000km!!!
Super autka, wygodne, doskonała jakość materiałów, żadnych skrzypień tapicerki. Myślę, że to zasługa bezwypadkowości auta. Zapierda... jak po szynach. Ale pewnie tak długo jak ja żyć nie będzie, choć bardzo tego sobie życzę:-)
Igiełka pomimo sporego przebiegu. Regularnie serwisowany potrafi się odwdzięczyć. Bardzo ekonomiczny, a po zamontowaniu chipa full wypas. Moc wzosła do 116 kM i przy dodaniu gazu na 2 biegu koła zaczynają piszczeć. W środku nie słychać silniczka, a jazda z prędkością 140km/h to czysta przyjemność. W kabinie cicho do 160...:-) Na zimnym autko chodzi miękkko i cicho!!! Dla silnika z tego roku MAKSIMUM PUNKTÓW!!!
Jak to bywa w dieselkach krótka jedynka, ale wszystko płynnie i bezproblemowo, nawet włączanie jedyneczki gdy auto się kula...
Wcześniej było BMW E36, myślałem, że nie ma lepszego układu jezdnego. myliłem się. W audi zawieszenie przednie wielowahaczowe jest boskie, auto jest przyklejone do drogi nawet na śniegu. Brakuje tylko tego napędu na tylną oś!!! :-) hehe Ale dla wymagających jest quatro!!!
Cienkie słupki przednie, dobrze pochylona szyba. Nawet małe prawe lusterko wystarcza.
Wszystko na swoim miejscu, łatwy dostęp do awaryjnych świateł - przydaje sie po wyprzedzaniu :-)))
W zimie trochę parują boczne szyby pomimo 2 nawiewów. MOże to wada auta bez klimy... Filtr zawsze czysty:-) Po mieście w zimę długo się nagrzewa - małe prędkości i obroty silnika. Jeśli wjedziemy od razu na trasę to ciepło jest już po niecałych może 2 minutkach. Znowu brak klimatronika :-(
MOże być, w Vectrze B jest więcej. Bardzo mało miejsca dla podróżujących z tyłu na nogi.
Doskonałe wyciszenie silnika!!! Mruczy prawie jak benzynka z drapieżnym pogłosem... Dobrze wygłuszone drzwi - zasługa pianki i dodatkowego obicia wewnętrznego od wewnątrz drzwi - oryginalnie!!!
Chyba nie ma tańszego auta o tych gabarytach. Rewelacja w porównaniu zużycia do osiągów.
Za cenę 24tys. można kupić auto nawet z 2000 roku innej marki oczywiście. Górę bierze blacha ocynkowana i jakość auta, więc nie zamieniłbym się na inną markę!!! Za jakość trzeba płacić, ale warto!!! W przyszłości będzie młodszy i z większym wyposażeniem, ale marki nie zmienię! :-)
jedna żarówka w liczniku i jedna mijania. Tutaj jest trochę iejsca więc podaje nr gg, gdyby ktoś chciał o coś zapytać:-) 5384503. Zajmuje się mechaniką samochodową i motocyklową.
Musiałem wymienić docisk sprzęgła - pękł drut sprężyny talerzowej. Uważam to za wadę powstałą z biegu czasu a cała reszta miła jakieś 30%zużycia.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

Audi A4 B5 Sedan