Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

el-matador, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie to chciałem miec takie auto i mam,nastepne tez bedzie audi a4 albo a6 tylko rocznik około 2005/6
Całokształt jest ok,chociaż te samochody maja już swoje lata i przebiegi to całkiem dobrze sie trzymają,a wysoki przebiegi tych samochodów świadczą tylko o tym jak były dobre i nie zawodne bo samochód który cały czas stoi na serwisie nie może przejechać 500 tyś:):):)
Przed kupnem obawiałem się trochę bo jest to mój pierwszy diesel,ale nie zawiodłem się chociaż może niektórzy mówią że 90 KM to za mało,ale to nie prawda,silnik bardzo dobrze radzi sobie z tym samochodem,wyprzedzanie to żaden kłopot:):)
Skrzynia tez doskonała biegi wchodzą płynnie i bezproblemowo,ostatnio sprawdzałem olej w skrzyni i wygląda jakby był wczoraj nalany:)narazie oki oby tak dalej bo nie chciałbym skrzyni kupować:):)
Bez żadnych zastrzeżeń autko prowadzi się super nawet przy dynamicznej jeździe w zakrętach czuje się pewnie,na szerszych oponach byłoby jeszcze lepiej a mam tak jak seryjnie 195/65 R 15,nie wierzcie w to ze zawieszenie się szybko sypie,jeżeli założone były oryginalne wachacze to będzie można spokojnie jeździć no chyba ze ktoś kupuje made in taiwan za 600 zł i wali po dziurach to potem mówi że zawieszenie słabe. Słabe zawieszenie w a4???TO MIT!!!
Ogólnie dobra tylko do tyłu troszkę mogłoby być lepiej,ale jak ktoś lubi cofać do lusterek to nie widzę problemu
Jak to w niemieckim samochodzie wszystko dobrze rozmieszczone,każdy przycisk czy przełącznik jest w zasięgu reki
Szyby bardzo szybko odparowuja,gdybym tak jeszcze miał klimę to by było wszystko gitara:)w zimie nagrzewa się po przejechaniu jakichś 7 km a w lecie to szybciutko ale silniki TDI muszą się trochę dłużej grzać
Z przodu jest sporo miejsca a z tyłu nie wiem bo praktycznie tam nie jeżdżę,a tak na serio to z tyłu jest tez wystarczająco miejsca chociaż porównując a4 do np passata B5,to passacik wygrywa bezapelacyjnie
Bardzo dobre jak na diesla stojąc na światłach praktycznie nie słychać silnika, chociaż troszeczkę klekocze:)
No tu to już dopiero można by się rozpisywać,samochód jest bardzo ekonomiczny, aż nie chce się wierzyć że tak mało pali,sprawdziłem go tak że nalałem pod korek przejechałem 108 km(nie było stacji bliżej:):)) i pojechałem znowu zatankować pod korek i wyszło 5,4 litra w jeździe mieszanej:)
Cena adekwatna do jakości
Jeśli chodzi o drobne usterki to kilka spalonych żarówek,łożysko prawego koła
Jak narazie brak,odpukac w niemalowane:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,4