Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Łukasz, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Ale jedynie silnik, osprzęt już mnie nie zaskoczył.
Układ elektryczny : Obrotomierz
Oceniam na dobrze, nie miałem z nim wiele problemów jedynie takie o których poprzedni właściciel nie zadbał. Jeżdrze przeważnie sam i dbam o auto więc potrafi się odwdzięczyć.
Kultura pracy jest bardzo dobra, co do elastyczności jest dobrze puki nie wsiądą 4 osoby +bagaż. Wtedy już jest troche gorzej, lekki brak mocy. Silnik bezawaryjny jedynie osprzęt.
Skrzynia super, biegi wchodzą intuicyjnie i precyzyjnie.
Jest dobrze lecz przy szerszych oponach czuć nierówność drogi na kierownicy. A taka ocena bo zawieszenie dość twarde czyli czuć każdą dziure a dziwne bo na zakretach takie jest dziwne uczucie przechylania i niepewnosci.
jest ok
Wszystko na miejscu jedynie dziwne włączanie świateł można na początku sobie pomylić z migaczami. Schowków mało.
Mam climatronik i w lecie klima jest ok. A w zimie denerwujące jest to ze odmraża się wcześniej część pasażera niż moja, ale to wersja angielska więc może dlatego.
Mam wzrost 180cm i jako kierowca jest dobrze i pasażer lecz na tylnich fotelach brak miejsca na nogi. Z tyłu wygodnie może jechać dwoje dzieci-nastolatków.
Ten rocznik albo moj tak ma ale uszczelki drzwi przy małych prędkościach i nierównej drodze wydają czeszczący irutujacy dźwięk. A przy prędkości powyżej 110km/h zaczyna się robić głośno w środku od pędu powietrza więc to nie jest miłe szczególnie że silnik pracuje cicho.
To jest diesel wiec zużywa mało paliwa, ale co do przegladów i części to za samo spojżeni na auto mechanik juz chce nam policzyć wiecej, dlatego warto mieć zaufanego który nie zedrze zabardzo. Ale już z częściami nie jest wesoło dość drogie, lecz wymienione raz nie zużywają się szybko.
Tu jest źle bo cene trzymają a poza silnikiem i nierdzewiejącej blach nic wyjątkowego się nie dostaje odstającego od konkuręcji która jest tańsza.
Po kupnie auta wymieniłem czujnik masy powietrza zasysanego przez silnik to można zaliczyć do drobiazgu bo auto jeździło jedynie nie wkrecało się powyżej 3tys. ale też nie można powiedzieć ze to zaniedbanie. Zamek w drzwiach bo przy upałach centralny nie działał poprawnie. Centralne od migaczy bo migacz nie działał. Pekł mi zacisk od hamulca z przodu. Obrotomież nagle przestał działać ale za drogo więc nadal nie działa.
Tu jest dobrze było by doskonale gdyby nie te drobiazki. Nigdy nie stanął w drodze może dlatego że dbam i jak coś się zaczyna dziać to do mechanika odrazu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,2