Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

Pucek, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Brak jakichkolwiek oznak korozji po 17 latach!!!
Silnik : Cieknące turbo
Miałem już BMW Mercedesa VW Fiata Hundaia Renault ale tak naprawdę zakochałem się tylko w Audi (no i w VW bo miał 1.9tdi:) auto proste, części są wszędzie za przyzwoite pieniądze a wsiadając do niego ma się wrażenie że wszystko jest solidne i będzie działać wiecznie, no i silnik który daje frajdę z jazdy i pali tyle co i nic
Jak to 1.9tdi klekocze ale tego klekotu można słuchać w nieskończoność. Co do elastyczności to mam słabszą wersję 90 konną więc nie ma jakiegoś wybitnego kopa ale do zwykłej jazdy w zupełności starcza a do 100k/h jest tak jak powinno.
Coś mi ostatnio haczy ale sądzę że to mój styl zmiany biegów powoli dobija ale ogólnie dobra skrzynia.
Aluminiowe zawieszenie może i jest drogie, może i szybko się wybija (choć ja przez rok nic nie wymieniałem) ale samochód prowadzi się świetnie.
Wszystko widać nie ma co psuć :)
wsiadasz i od razu wiesz co i gdzie jest i masz to pod ręką nic dodać nic ująć
nie jestem jakiś wielkich rozmiarów ale niestety dostrzegam że miejsca nie ma zbyt wiele. Z przodu jest na 4 ale z tyłu na 2.
cicho i miło lecz przy większej prędkości szumi powietrze przy szybach bocznych
spalanie wersji 90 konnej symboliczne trasa 4.5-5 mieszany 5-5.5 miasto 5.5-6 tak że fantastycznie (mam sprawne auto i jeżdżę raczej normalnie bez szaleństw ale nie jestem zawalidrogą) Ceny napraw są niskie, każdy mechanik zna tą konstrukcję na pamięć.
jakość wysoka to i cena też
czasem jakaś żarówka, sparciały wężyk, plastik pęknięty itp pierdoły
Włożyłem już w swój samochód sporo kasy ale niestety kupiłem używane 1.9tdi z 95r i nie ma co się oszukiwać że będzie ideał ale co zrobiłem i wymieniłem starczy na długie lata, a to że ja to musiałem zmienić to tylko zaniedbania i oszczędności poprzedniego właściciela a nie słaba jakość modelu. A jak coś nowego wyskakuje do naprawy to przeważnie drobiazgi za parę zł

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,2