Ocena kierowcy - Audi A4 B5 Sedan

janek, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI quattro 110KM 81kW
Rok produkcji 1997
Audi A4 B5 Sedan 1.9 TDI quattro 110KM 81kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Zaskoczył mnie napęd na wszytskie koła. Szczególnie zimą - nie było miejsc gdzie bym nie wjechał.
Zawieszenie : wahacze zbyt szybko ulegają zużyciu. Na szczęście nie są juz takie drogie.
Jak na tą masę pojazdu i napęd na 4 koła auto nie oferuje rewelacyjnych osiągnięć. Owszem jest dynamiczne i szybkie, ale nie wciska w fotel
Do pełnej satysfakcji brakuje 6´tki
Pieknie trzyma się drogi. Wcześniej jeździłem twardym autem i wydawało mi się, że przy takim komforcie jakie zapewnia Audi jazda będzie mniej pewna. Bardzo miło się zaskoczyłem. Wielowahaczowe zawieszenie na naszych drogach nie jest wyjątkowo trwałe, ale też nie psuje się co miesiąc jak twierdzą niektórzy.
Co tu dużo pisać - widać wszystko przed, obok i za autem.
Dostęp do manipulatorów nie sprawia żadnych problemów. Radio trochę za nisko - operowanie wymaga oderwania rąk od kierownicy. Wykończenia jak na ten rocznik b.miłe w dotyku i ładne dla oka. Brak podłokietnika dla kierowcy.
klimatronik działa rewelacyjnie, szybko nagrzewa, ochładza, osusza. Spora ilośc nawiewów i możliwości ich wyboru.
Dla kierowcy i 1 pasażera miejsca b.dużo. Niestety z tyłu komfort jazdy już nie taki. Rodzina z 2 dzieci spokojnie się zmieści, ale lans 4 karków nie wchodzi w grę ;)
Pomimo silnika diesla - klekotania nie słychać. Przy zamknietych oknach w trakcie jazdy słychać tylko radio
pomimo zapewnień innych użyszkodników TDIków - poniżej 6 litrów tylko raz zszedłem . Zarówno na trasie jak i w mieście spalanie waha się w okolicy 7 litrów. Powiedzmy trasa 6,5, miasto 7,5 oczywiscie przy dynamicznej jezdzie.
20000 za 10 letnie auto to jednak sporawa cena. Za niewiele więcej można mieć fabrycznie nową pandę czy fiestę. Niestety za 10 lat panda czy ford będą już dawno zjedzone przez rdzę, a Audi jako 20 latek nadal będzie jezdził :)
Mam go zbyt krótko aby móc się wypowiedzieć w tym temacie. Poza tym nie chcę zapeszać

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI quattro 110KM 81kW [l/100km]

7,1