Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Allroad quattro Facelifting

Kszyh72, 5 lat temu
Silnik 2.0 TFSI 225KM 165kW
Rok produkcji 2014
Audi A4 B8 Allroad quattro Facelifting 2.0 TFSI 225KM 165kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Może ja trafiłem na felerny model ale przy przebiegu 128 tyś padła turbosprężarka, jakby tego było mało to zaczął przeciekać pompka płynu chłodzącego. Coś z tą jakością Audi szwankuje. Nie za darmo Audi zajęło 79 miejsce w angielskim teście jakości. https://www.reliabilityindex.com/top-100
Samochód jest dość niski, wysokim osobom ciężko będzie wsiadać, wysiadać. Podczas wychylana się przy opuszczonym oknie (płacenie za paliwo) haczy się głową o obitkę.
A4 nie jest duże z przodu jest miejsca jest zaledwie na -4, z tyłu raczej nie polecam nikomu jechać w dalszą podróż. Słabo rozwiązany temat schowków na klucze, dokumenty, telefon, nie ma za dużo miejsca.
Jeżeli ktoś zadowoli się jazdą do 90km/h samochód zaskoczy niskim spalaniem ok 7 litrów. Osoby z ciężką nogą muszą się liczyć ze spalaniem pow. 10 litrów. Na baku nie ma szans przejechać powyżej 500-550 km. 225 KM musi wypić :)
Jest lepszy może o 10 % od innych samochodów ale 40 % droższy. Czy warto przepłacać, po roku użytkowania stwierdzam nie warto.
Źle skonstruowana roleta bagażnika, trzeba uważać aby nie obetrzeć tapicerki na bokach bagażnika.
Może ja trafiłem na felerny model ale przy przebiegu 128 tyś (Przebieg autentyczny, samochód z polskiej dystrybucji,leasing )padła turbosprężarka, jakby tego było mało to zaczął przeciekać regulator płynu chłodzącego. Coś z tą jakością Audi szwankuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TFSI 225KM 165kW [l/100km]

12,0
Dziennik kosztów dla Audi A4 B8 Allroad quattro Facelifting 2.0 TFSI 225KM 165kW
Audi A4 B8 Allroad quattro Facelifting