Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Allroad quattro

Silnik 2.0 TDI 170KM 125kW
Rok produkcji 2009
Audi A4 B8 Allroad quattro 2.0 TDI 170KM 125kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Quattro i w sumie wystarczy
Karoseria : Lakier wygląda super. Karoseria trzyma się bardzo dobrze, bez oznak korozji.
Silnik : Dość ekonomiczny silnik jak na ten napęd i koła 18. Zbiera się w miarę ok jak na 170 kucy.
Inne : Roleta w bagażniku, strasznie hałasuje na nierównościach.
Fajne autko, największą zaletą jest moim zdaniem wygląd. Dobre szczególnie na trasę, w mieście też się źle nie jeździ. Wygodne, zwarte i dość dynamiczne jak na 2.0. Typowe CR, z DPF i EGR, dwumasa więc eksploatacja może kosztować jak w innych nowych dieselach. Poza tym rozrząd na pasku (komplet z pompą 500 zł), reszta części w niczym nie odbiega od aut np japońskich. Chociaż tutaj jest więcej rzeczy które mogą się popsuć, z prostego względu że po prostu są. Nie jeździłem 3.0 tdi ale bez wątpienia jedzie się dużo lepiej. Niestety tam już osprzęt silnika kosztuje inne pieniądze. Jeśli jesteś świadomy że mogą być takie koszty to polecam :P
Dość dynamiczny, na plus kultura pracy. Nie jest to demon na pewno. Przy napędzie quattro przyśpieszenia nie czuć chociaż licznik pokazuje co innego. Co do ekonomi to myślę że jak najbardziej ok. Prz kołach 18 średnie spalanie 8 l. Co uważam za bardzo dobry wynik przy jeździe 70% miasto krótkie odcinki.
Nie jest to skrzynia jak np w Hondzie czy mazdzie, mniej precyzyjna. Mimo to nie mam większych zastrzeżeń. Jak na diesela to dość elastyczna. Pierwsze 3 biegi są krótkie.
Jest dobrze, co nie znaczy że idealnie. Hondy dla mnie prowadzą się lepiej jeśli chodzi sam układ prowadzenia. Tutaj akurat jest quattro więc ciężko żeby było inaczej niż dobrze. Autko trzyma się trasy bardzo dobrze, ciężko jest stracić przyczepność.
Bardzo dobrze, oczywiście odpryski na masce to standard. Ale poza tym lakier w aucie już 10 letnim wygląda na prawdę świetnie. Korozji w moim modelu kompletnie brak.
To jest na pewno słaby pkt, siedzi się nisko. Słupek a jest szeroki, do tego lusterka które bardzo ładnie pokazują co za autem ale równie skutecznie przeszkadzają przy np. małych rondach.
Auto jest dość spore gabarytowo. Jednak jeśli ktoś szuka nawet avanta jako auto rodzinne to nie polecam. Miałem mazdę 6 I generacji, przy złożonych fotelach przewoziłem regał na leżąco 2 m. Do audi zmieszczą się 4 osoby i kilka walizek. Nic więcej. A i z tyłu osoby nie będą miały za wiele miejsca nawet przy kierowcy 172 cm..
Bez zastrzeżeń. Szybko i skutecznie chłodzi i grzeje.
Jak na kombi, tzn avant w tym wypadku to nie ma tutaj za wiele miejsca. Na pewno nie auto na 5 osób. Maksymalnie 4 i to pod warunkiem że raczej średniego wzrostu. Miejsce dla kierowcy raczej nie brakuje i siedzi się bardzo wygodnie, jednak z tyłu nie ma za wiele przestrzeni.
To jest spora zaleta, w środku na postoju lewie słychać że to diesel. W trasie do 160 jedzie się na prawdę przyjemnie i cicho.
Nie wiele miałem okazję robić w tym samochodzie do tej pory z racji na niewielki przebieg. Naprawą jaką musiałem wykonać była regeneracja wtryskiwacza i kodowanie kolejnego. Najzwyczajniej 2 wtryski lały, z czego jeden delikatnie a drugi wymagał już regeneracji. Koszt 1200 zł.
Auto jak na ten rocznik i klasę jedno z droższych, jednak tańszy niż accord viii, ja kupiłem auto bo mi się podobało. Jeśli szukasz niezawodności to kup hondę. Mimo wszystko audi wynagradza to swoim wyglądem. Absolutnie felgi 18 to minimum i wydaje mi się najbardziej optymalna opcja. Czarna w avancie s line prezentuje się pięknie :)
Jest tutaj sporo elektroniki i nie wszystko jest 100% sprawne. Mam problem ze spryskiwaczami świateł które same się nie chowają. Dysze od spryskiwaczy przedniej szyby też pryskają każdy w innym kierunku. I roleta w bagażniku to zmora każdego posiadacza audi. Można to trochę zniwelować ale i tak bardzo hałasuje na nierównościach.
Miałem problem z bardzo częstym wypalaniem DPF, mechanik zdiagnozował że leją 2 wtryski, z czego jeden już mocno, drugi delikatnie ale też leje. Po regeneracji 1 szt i kodowaniu obydwu, problem z dpf ustał. Z poważnych usterek nic więcej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 170KM 125kW [l/100km]

7,7