Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Avant Facelifting

Emtek, 8 lat temu
Silnik 1.8 TFSI 170KM 125kW
Rok produkcji 2014
Audi A4 B8 Avant Facelifting 1.8 TFSI 170KM 125kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Uprzedzony opiniami w sieci na temat tego silnika miałem wątpliwości. Ale kultura pracy, moment obrotowy, moc są rewelacyjne.
Auto nowe, odebrane m-ąc temu z salonu. Żadnych zastrzeżeń co do jakości i funkcjonalności. Wygląda ślicznie, jeździ jeszcze lepiej. A mam porównanie - miałem nową Hondę Accord, nową Kia Sportage, Subaru Imprezę i nowego Forda Mondeo. Ten model przebija je wszystkie, niestety też ceną. W środku cisza... prawie żadnego dźwięku silnika, nie ma skrzypienia kokpitu, wszystko przyjemne w dotyku.
Silnik 1,8 TFSI - bardzo cichy, z dużym momentem obrotowym, elastyczny. Jak komuś mało 170KM to jest jeszcze 211KM z 2.0 TFSI. Nie cierpię diesli, tylko frajerzy podatni na reklamy i modę to kupowali. Kulturą pracy żaden diesel nie dorówna porządnej benzynie!
Nic nie haczy, nie zgrzyta. 6 biegów to i tak za dużo.
Komfortowy ale bez przesady. Doskonale tłumi nierówności, nic nie słuchać w środku, nie buja na zakrętach.
Bardzo dobra, słupki są niezbyt grube jak na nowe auta np. moja była KIA Sportage.
Najbardziej podoba mi się obsługa tempomatu. Obsługa multimediów intuicyjna, choć nie we wszystkich miejscach logiczna np. przy wyborze zapisanych stacji radiowych.
Szybko grzeje i chłodzi, 3 strefowy klimatronic ma jednak swoje wady - dzieci z tyłu kłócą się o to, jaką temperaturę sobie ustawić.
Z przodu doskonale, z tyłu prawie doskonale.
No, tutaj to należy się szóstka! Cicho jak nie wiem. W Hondzie było prawie tak samo cicho ale już Mondeo czy Kia to przepaść. Zaznaczam, że wszystkie auta miałem benzynowe, bo jeżeli porównać Audi z dieslem to nie jest tak cudnie.
Rewelacja - przez 3 lata pakiet darmowych przeglądów wraz z materiałami eksploatacyjnymi!
Premium musi kosztować. Dobrze by było, by to było jednak troszkę mniej...
Żadnych!
Absolutnie nic, ale co to za przebieg - 2000km? Za rok się już będę mógł bardziej wypowiedzieć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TFSI 170KM 125kW [l/100km]

8,7