Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Avant Facelifting

artur_migdał, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDI 143KM 105kW
Rok produkcji 2012
Audi A4 B8 Avant Facelifting 2.0 TDI 143KM 105kW 2012-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Ogólnie polecam to auto, ale następnym razem kupił bym silnik z mocą większą niż 143 KM
Zawieszenie
auto na plus, posiada kilka rzeczy które mnie denerwują np: trzeszczące plastiki w przestrzeni bagażowej, albo nie odczuwalna moc przy 4-5 pasażerach. Prezencja samochodu na 6+, środek na 5+, koszty utrzymania w zwykłych warsztatach oceniam na normalny poziom ( rozrząd w golfie V 2005 1.9 TDI 1000 zł, natomiast w audi A4 B8 FL 2012 11000 zł
Bardzo przyjemny diesel, w miarę cichy, spalanie nie jest najmniejsze ale zgodne z oczekiwaniami ( ok 7 - 7,5 L)
głośna zmiana biegów i czasem trzeba "wbić bieg". Oczekiwałem czegoś lepszego od tego modelu. Denerwujące jest "klikanie" biegów przy zmianie.
Na fabrycznych oponach 225/55 autem bardzo "rzuca" na naszych Polskich koleinach. Jeżeli mamy dobrą drogę, przyczepność i prowadzenie w zakrętach jest rewelacyjne !
nie ma problemu z widocznością. Z przodu wszystko ok z tyłu też, nie ma się do czego doczepić
duży bagażnik, mnóstwo miejsca na przewożone rzeczy, w zupełności wystarczy przeciętnemu Kowalskiemu z 2 dzieci :)
Klima mocna, nawiew OK. Przy zwykłym klimatroniku brak nawiewu na pasażerów z tyłu, co może być denerwujące
Dla pasażera od kierowcy średnia ilość miejsca na nogi. Dla tylnej kanapy to samo. Jak na kombi to przeciętna ilość miejsca ALE tragedii nie ma !
Wyciszenie jak na Audi tej klasy jest PRZECIĘTNE ! Słychać silnik, i to bardziej niż można by się tego spodziewać
Spalanie w Audi a4 FL 2012 2.0 143 KM to ok 7-7,5 L w cyklu mieszanym przy normalnej jeździe. Biegi zmieniam przy ok 2,5-3 K obrotów, lubię sobie depnąć przy niższych biegach gdzie czuć wciskanie w fotel, natomiast na autostradzie prędkość standardowa to 140-150. Raz udało mi się uzyskać spalanie w zakresie ok 5,5 L na trasie Katowice - Ustrzyki Dolne (180 km autostrady i 180 km wiejskich dróg). Przy moich trasach gdzie mam ok 50 % miasta i 50 % autostrad tak jak pisałem wcześniej auto pali 7-7,5 L na 100 km. Jeżeli nastawiasz się na spalanie w mieście na 6 L to się naprawdę dziwisz ... Na trasie również nie ma co liczyć na 6 L chyba że zamierasz jeździć z prędkością max 120 km/h ale w takim wypadku po co ci 143 km ? Ten silnik daje radę przy max 2 osobach (czuć przyspieszenie) natomiast przy 5 nie czuć już "kopa" tylko po prostu przyspiesza. Max tym autem udało mi się wyciągnąć 226 przy jednej osobie :)
Ogólnie jest całkiem spoko, słychać trzeszczące plastiki w przestrzeni bagażowej co jest troszkę nie komfortowe ale nie utrudnia to znacząco jazdy
trzeszczące plastiki, przepalające się CZĘSTO żarówki od doświetlania zakrętów (na szczęście H7 ),
rozrząd według producenta do wymiany przy 180 000 Km natomiast mi pompa wody strzeliła przy 170 000 km a pasek rozrządu już się "świecił" z wytarcia .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 143KM 105kW [l/100km]

Usterki Audi A4 B8