Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Limousine Facelifting

Savick, 7 lat temu
Silnik 2.0 TFSI 225KM 165kW
Rok produkcji 2015
Audi A4 B8 Limousine Facelifting 2.0 TFSI 225KM 165kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Auto idealne. Jeśli Audi brać to tylko z Quatroo. Ogólny komfort plus frajda z jazdy nie do opisania.
Auto jest bardzo dynamiczne. Mała waga to główny atut. Przy trybie dynamicznym i przy manualnej zmianie biegów wbija w fotel :) Start ze świateł potwornie dynamiczny. Spokojnie zostawia się resztę na światłach.
Bardzo płynna zmiana biegów. Zero szarpnięć i częstych przełożeń podczas podjazdu pod górkę.
Dla kierowcy plus pasażera z przodu miejsca jej sporo. Problemem jest brak miejsca z tyłu. Mam 198 cm wzrostu i niestety osoba siedząca za mną może czuć dyskomfort.
Do 105km/h na trasie można spokojnie zejść na 8litrów. Raz udało mi się na 7.9. Jeżeli mowa o jeździe po mieście to trzeba liczyć się ze znacznie większym spalaniem. Jeżdżę po Bielsku-Białej ( dużo świateł, mnóstwo podjazdów pod górkę, często korki ) - 14 litrów, w korkach 17 litrów. Jeżdżę bardzo agresywnie i dynamicznie - mnie średnie spalanie 10 litrów nie przeraża. Kupując auto w tym segmencie cenowym dające bardzo wysoki komfort jazdy trzeba to przeboleć. Mam 23 lata i ciężko na nie zapracowałem za granicą. Warto brać i jeździć z zacieszem na twarzy :) Auto ma dawać frajdę z jazdy, to nie tylko "przewieź z A do B".

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TFSI 225KM 165kW [l/100km]

11,0