Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Limousine

Alertkam, 4 lata temu
Silnik 1.8 TFSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2011
Audi A4 B8 Limousine 1.8 TFSI 160KM 118kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Fajne auto, miłe i dobrze wykończone w środku. Na trasy, które są dziur i kolein jest idealny Wersja sedan cieszy oko, ale trzeba mieć na uwadze koszty utrzymania, ten egzemplarz lubi pić paliwo , 11 l na 100 km czyli 10 km kosztuje mnie 1 litr paliwa, to dość dużo ale jak by nie patrzeć 1700 kg trzeba wprawić w ruch. Co do awarii poszedł plastik przy pompie płynu chłodniczego, niby ni poważnego, ale trzeba rozebrać pół auta, w dodatku trzeba dokładnie sprawdzić co się stało bo mogłem zapłacić 2k za Wymianę całej pompy jak na początku twierdził mechanik, a wyszło coś znacznie tańszego..... ogólnie zdarzają takie rzeczy jak przygasający licznik i takie tam...
Jest ok fajnie mruczy i ma moc, która pojawia się w trybie sport. Szybko się nagrzewa i pracuje równi i cicho, są to bardzo dobre silniki jak się o nie dba przy regularnych wymianach oleju. Tu się nic nie ma prawa dziać. Tak jak pisałem wcześniej awaria pojawiła się na Plastiku od układu chłodzenia.
Idealna cvt, Równio i gładko pracuje. Jest Tryb sport jak się chce poczuć te 160 koni pod maska. Skrzynia doskonała do spokojnej Indianek jazdy. Nie nadaje się pod agresywna jazdę w trybie D, a sport powoduje załączanie kontroli trakcji. A i trzeba wymieniać olej co 60 tyś inaczej może być lipa.
Dam tak bo mam opony 255 są bardzo szerokie, A to oznacza ze auto pływa na naszych zjebanych drogach gdzie są koleiny. Nie wiem bo nie jeździłem na Dedykowanych Oponach 205 , może tu dało by się trzymać kierownice jedna ręka. Na trasie i ładnych drogach elegancko trzyma się równo i stabilnie.
Jest wykonana porządnie nie ma Plastików, wyglada Pięknie i nie mam czegoś takiego jak odpryski. Z Tego co słyszałem Te modele sà porządnie zakonserwowane przez Ocynk i za To daje duży plus
Jest jak najbardziej prawidłowa i wystarczająca.
Wszystko jest w tam Gdzie być powinno.
Bardzo dobrze szybko się nagrzewa I chłodzi
Dużo miejsca dla Kierowcy jak i pasażerów, elegancki schowek i dużo miejsca na inne rzeczy.
Jest dość dobrze
Jest drogi w utrzymaniu
Ok
Tak jak pisałem wcześniej głównie małe pierdolki
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TFSI 160KM 118kW [l/100km]