Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Limousine

Rok produkcji 2009
Audi A4 B8 Limousine 2.0 TFSI 180KM 132kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Przeniesienie napędu
Auto kupiłem z Niemiec od prywatnego właściciela. Przez 3 lata użytkowania zdarzyła mi się tylko jedna poważna awaria związana z rozrządem, poza tym nie mogę narzekać. Mój egzemplarz na szczęście miał już rozwiązany problem z pobieraniem olej. Audi prowadzi się świetnie zarówno latem jak i zimą, mimo że jest to napęd tylko na przód nie miałem nigdy problemów z panowaniem nad autem. Moc 180 km jest jak najbardziej wystarczająca. Wnętrze mimo prawie 14 lat jest w super stanie jak i również systemy multimedialne.
Gdy nie ma problemu z pobieraniem oleju jest to naprawdę świetna i dynamiczna jednostka, przy czym potrafi być oszczędna.
Świetnie trzyma się drogi. Nawet podczas naprawdę trudnych warunków zimą, auto nigdy mnie nie zawiodło.
Trochę słaba widoczność z tyłu, warto zainwestować w egzemplarz z czujnikami cofania lub kamerą, ja niestety nie posiadam tych systemów, mimo wszystko nigdy nie miałem większych problemów z parkowaniem.
Pasażerowie z tyłu byli miło zaskoczeni przestrzenią z tyłu. Osobiście jako kierowca jestem również bardzo zadowolony.
Świetne wyciszenie. Przy prędkości 140km/h cisza wewnątrz.
Niestety części są dość drogie. Rozrząd kosztował mnie około 4 tyś zł wraz z robocizna, klocki około 600 zł komplet, oczywiście jeśli kupujemy wszystko lepszej jakości. Filtry i olej koszt około 200 zł.
Jak wspominałem rozrząd na łańcuchu mimo niskich przebiegów jakie robiłem nie wytrzymał i komputer z powodu zniszczonego rozrządu zablokował mi możliwość odpalenia silnika. Na szczęście nie doszło do dalszych uszkodzeń.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TFSI 180KM 132kW [l/100km]

8,2