Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Limousine

Silnik 2.0 TDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Audi A4 B8 Limousine 2.0 TDi 140KM 103kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Jakośc wykoniania i niezawodnosć
Mam przeczucie że kolega co wystawił tą negatywną opinie przedemną to chyba naprawde to nawet nie siedział w tym aucie . Bo takich bzdur to ja jeszcze nie czytałem i po przeczytaniu jego opini wynika że jest fanem merca , chyba każdy kto jezdził nowym a4 oraz nową c-klasa( samochody w tej samej klasie) stwierdzi że to Audi jakościowo( i nie tylko) jest o wiele lepszym autem.Gosc przejechał sie kawałek tym autem i wystwaił mu opinie - powinni zkazać wypowiadania się tu osobom które nie sa wąlscicielami lub nie użytkują danego auta na codzień - bo poźniej rózni dziwni ludzie piszą tu swoje kretynskie opinie na temat auta którym tak naprawde nie jedzili.
Uważam że jest świetny. 143 km jest wystarczajace do jazdy w dalekie trasy (takie szczególnie jezdze). Niektórzy tu pisżą że zaslaby - skoro ktoś nie potrafi odpowiedznio wykorzystywać mocy to i 200 km mu nie wystarczy . Przy tym silniku człowiek jest zadowolony z bardzo niskiego spalania . Co prawda na poczoątku jak jeszcze samochód jest nowy jest ono troche wieksze niz po dotarciu.
Czasami jak jest zimno to potrfi haczyc jedynka ,ale pozniej jest ok , Biegi wchodza lekko i z precyzjnie
Prowadzi sie jakby był przyklejony do drogi . Po niemieckiej autostradzie przy prędkości 220 km/h ( tyle wyciaga max) prowadzi sie świetnie nawet w ostrzejszych łukach drogi.
Daje 4.5 ponieważ przedni słupek troche przeszkadza, ale można się przyzwyczacić , i nie ma chyba teraz na rynku auta w tej klasie które nie ma tego problemu.
Wszystko idealnie rozmieszczone i można intuicyjnie obsługiwać . Porównując do nowej Hondy Accord jest owiele lepiej , bo w hodzie to raczej trzeba wyciagnąc przed pierwsza jazdą instrukcje żeby wszystko opanować.
Idealnie - nigdy mi się jeszcze nie zdażyło żeby mi szyby zaparowały
Ja jezdze tylko jako kierowca (mam 1.94cm wzrostu)i mi jest bardzo wygodnie ( w porówanniu do hondy accord o wiele wygodniej - więc tył mnie nie interesuje , ale jechałem już w długą trase z 4-ema pasażerami i stwierdzili że jest wygodnie
Chyba najlepsze auto pod tym wzgledem w klasie.
Tak jak juz napisałem , auto po dotarciu naprawde małąo pali.Co najważniejsze pry predkościach 150 -180 km/ h spalanaie jest zadawalające
No to chyba jedyna słaba strona tego auta . Jest drogie , a jak ktoś sobie chce lepiej go doposarzyć to musi sporo zabulić bo Audi dużo sobie liczy za dodoatkowe wyposarzenie
Nic do tej pory - tylko przegloądy.
Jak wyżej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDi 140KM 103kW [l/100km]