Ocena kierowcy - Audi A4 B8 Avant

Maciej, 13 lat temu
Silnik 1.8 TFSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2008
Audi A4 B8 Avant 1.8 TFSI 160KM 118kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Skrzynia Multitronic- dzieki niej jazda staje sie prosta i przyjemna, naprawde genialne rozwiązanie
Samochód bardzo ładny, wygodny, dobrze wykonany, dający wiele przyjemności z jazdy
Rewelacja, przy niskich obrotach bardzo cichy, przy wysokich wydaje przyjemny, rasowy dźwięk, moc wystarczająca do sprawnej jazdy i dynamicznego wyprzedzania
Multitronic, bardzo wygodna skrzynia, znacznie ułatwia jazdę w mieście i nie powoduje takiego zmęczenia jak manualna. Podobno w poprzednich modelach była dość awaryjna, u mnie bez najmniejszych problemów, mam nadzieje ze tak pozostanie:)
Precyzyjny i przyjemny
Auto posiada dość długą maskę i wystający zderzak, do tyłu też nie widać zbyt wiele, parkowanie może być troszkę problematyczne, polecam czujniki parkowania przód i tył, sytuację poprawiają duże lusterka
Wszystko jest tam gdzie powinno być, intuicyjna i przyjemna obsługa radia, nawigacji itd. przyciski przy kierownicy okazują się zbędnym dodatkiem
Rewelacja! Siarczysty mróz czy upalne, duszne lato nie robi wrażenia na tym samochodzie.
Z przodu bardzo wygodnie i przestronnie. Mam 185cm wzrostu i z tyłu troszkę brakuje miejsca, nie jest bardzo ciasno ale kanapa znaduje się nisko nad podłogą co powoduje ze siedząc z tyłu mamy bardzo wysoko kolana a taka pozycja jest mało wygodna. W zamian za to w avancie dostajemy pokaźną przestrzeń bagażową
Hałasu nie ma, silnik bardzo dobrze wyciszony jednak troszkę słychać szum opon, zwłaszcza zimowych
Przy 1.8 z turbo nie jest źle, w mieście około 10 litrów, trasa 8, wydaje mi się ze oszczędna osoba mogłaby obniżyć oba te wyniki o 1l/100km
Audi A4 nie jest tanie, ale warte każdej wydanej na nie złotówki
W moim A4 rozpadła się plastykowa opaska od wężyka spryskiwacza reflektorów i zaczął lać, z nową opaską wszystko gra, przednie lampy trochę parują
Nic poważnego
Audi A4 B8 Avant