Ocena kierowcy - Audi A4 B9 Limousine Facelifting

Mariusz, 11 miesięcy temu
Silnik 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2023
Audi A4 B9 Limousine Facelifting 2.0 40 TDI 204KM 150kW od 2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Quatro robi robotę.
Samochód ogólnie fajny, ale w mojej ocenie posiada pewne wady. Największym rozczarowaniem jest dla mnie silnik. Nie czuć mocy jakiej można by się spodziewać po 204KM.
Samochód niby ma 204KM, ale absolutnie tego nie czuć. Samochód jakby był wykastrowany. Miałem okazję jeździć wielokrotnie innymi samochodami o podobnej mocy i odczucia miałem znacznie lepsze. Nawet Focus 1.6 TDCi 115KM mojej żony daje lepsze wrażenie dynamiki. Instalacja MHEV powoduje jakby tryb żeglowania czego ja osobiście nie lubię. Niestety nie da się tego wyłączyć. Zużycie paliwa przy mojej jeździe wynosi ok. 9l/100km.
Zmienia biegi szybko i niewyczuwalni. Ale w przypadku ruszania zdarza się wyczuwać szarpnięcia jakby kolo dwumasowe. Przy próbie ruszania szybkiego, samochód potrzebuje chwili na zastanowienie. Dla mnie jest to irytujące.
Zawieszenie w wersji S-line jest przyjemnie sztywno zestrojone. Raczej nie zbyt komfortowe. Dla mnie jest to przyjemne.
Nic nie skrzypi. Wystarczająco cicho. Samochód nowy więc trudno spodziewać się jakiś dziwnych dźwięków. Klapa bagażnika wymaga srogiego p...cia żeby się zamknęła. Może się to kiedyś wyrobi. Zbyt mała ilość schowków. Zdecydowanie.
Nie ma żadnego problemu.
Przyciski umieszczone w większości p"pod ręką". Miejsce położenia uchwytu na kubki bardzie niefortunnie położne. Przy wsadzonej butelce zapłoniona jest część przycisków. Ładowarka indukcyjna pod podłokietnikiem bardzo szybko nagrzewa telefon przez co przestaje telefon się ładować. Przestałem korzystać z tej formy ładowania, wolę kabel.
Grzeje, chłodzi.
Wystarczająco miejsca z przodu. Jak nie przesuwamy siedzeń zbytnio do tyłu to w z tyłu jest OK. Ale to jest tylko A4 więc szału nie ma.
Wyciszenie dobre. Nie słychać zbytnio TDI.
Samochód nowy więc trudno opisać koszty. Ale spalanie jest dość wysokie - ok. 9l/100km
Samochód skonfigurowany za ok. 250 tys. To jest zdecydowanie drogo. Wszystkie nowe samochody są wyjątkowo drogie obecnie.
Samochód nowy więc jeszcze wszystko działa. Chociaż system elektroniki już musiałem przywracać do ustawień fabrycznych.
Samochód nowy

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 40 TDI 204KM 150kW [l/100km]