Szukaj

Ocena kierowcy - Audi A4 B9 Limousine Facelifting

Filip, 22 dni temu
Silnik 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2024
Przebieg: 1 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Audi A4 B9 Limousine Facelifting 2.0 40 TDI 204KM 150kW od 2020 - Oceń swoje auto
4,07
Podobnie do średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
4,0
Całokształt
Auto prezentuje się naprawdę dobrze. Niestety żeby było naprawdę na poziomie musi być dobrane prawie wszystko z opcjonalnego wyposażenia co daje nam zawrotną kwotę prawie 300 tyś PLN. I tutaj pojawia się pytanie - czy warto? Odpowiedz na to pytanie zależy tylko i wyłącznie od preferencji oraz naszego portfela. Auto w maksymalnej konfiguracji wyposażone jest we wszelką możliwą elektronikę, światła w technologii MATRIX naprawdę "robią robotę". Pakiet Sline z dodatkiem Competition Plus sprawia że auto wygląda jak S4 (różnica zewnętrzna tkwi jedynie w końcówkach wydechów). Wszelakiego rodzaju dodatki takie jak nagłośnienie, podświetlenie Ambiente czy projektory z logiem S przypominają nam że siedzimy w samochodzie "premium". Ogromnym plusem jest wyjątkowo niskie spalanie które jak na moc 204 koni mechanicznych oscyluje w granicach 5-8 litrów (w zależności od jazdy w trasie lub po mieście). Podsumowując - uważam że Audi wykonało naprawdę kawał dobrej roboty aczkolwiek dla rodziny z dziećmi w tym poziomie cenowym lepiej sprawi się A6 w górę lub model z serii Q5 (w górę). W przypadku gdy nie ma kogo wozić na tylnych siedzeniach dużo lepiej jednak celować w modele A3, A4. Dlatego też punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Wrażenia
5,0
Silnik
Dobra jednostka zapewnia możliwość dynamicznej jazdy. Silnik pracuje cicho.
5,0
Skrzynia biegów
Brak jakichkolwiek zarzutów. Wszystko działa tak jak powinno. Zmiany biegów są dość szybkie - brak szarpnięć.
5,0
Układ jezdny
Dobrze się prowadzi zarówno w comforcie jak i w trybie dynamic. Auto samo w sobie jest z komfortowym zawieszeniem ale i tak jest dość sztywne.
4,0
Karoseria
Auto jest nowe więc ciężko coś więcej napisać aczkolwiek jeżeli chodzi o drzwi trzeba je dość mocno zamykać. (prawdopodobnie jest to kwestia niewyrobionych uszczelek). Drastyczny przykład widać w przypadku bagażnika (duży minus za brak automatycznego zamykania klapy bagażnika) gdzie trzeba naprawdę solidnie się przyłożyć żeby zamknąć bagażnik.
Komfort
4,0
Widoczność
Lusterka mogłyby być nieco większe ale to już moja subiektywna ocena - kwestia preferencji.
4,0
Ergonomia
Wyjątkowo duży bagażnik - Jedynie można się przyczepić do zbyt małej ilości schowków.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Działa dość cicho.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Przestrzeń dla kierowcy jest duża jak i dla pasażera z przodu. Jeżeli chodzi o tylnie siedzenia jest już gorzej. Auto do komfortowej jazdy dla rodzinki 2 + 2 ale przy wycieczce ze znajomymi we 4 dorosłe osoby nię będzie to wielka przyjemność szczególnie na dłuższe trasy.
5,0
Wyciszenie
Samochód jest z opcją dodatkowego wyciszenia przedniej szyby i musze przyznać ze przy prędkości 140 km / h bez problemu da się rozmawiać po cichu. Wyciszenie naprawdę BARDZO dobre.
Ekonomiczność
3,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Auto nowe ciężko określić.
3,0
Stosunek jakość/cena
Wysoka jakość jak najbardziej wyczuwalna - niestety wysoka cena również. Daje 3 gwiazdki ponieważ naprawdę w tym segmencie samochodów cenny powinny kształtować się dużo niżej.
Niezawodność
3,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Auto nowe ciężko określić.
3,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Auto nowe ciężko określić.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 40 TDI 204KM 150kW [l/100km]

Średnie zużycie
6,0
Minimalne średnie zużycie paliwa
6,0
Maksymalne średnie zużycie paliwa
7,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
5,0
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Audi A4 B9 Limousine Facelifting