Ocena kierowcy - Audi A5 I Sportback Facelifting

Silnik 2.0 TDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2013
Audi A5 I Sportback Facelifting 2.0 TDI 177KM 130kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : ponad 200 koni , bardzo zrywny, ładnie brzmi i nie chce dużo pić
Auto daje efekt WOW. S- line i 19" felgi , piękny lakier . Oglądam sie za nim idąc z parkingu do sklepu. Oglądają się za nim ludzie , z zazdrością patrzą sąsiedzi. Auto wygląda i jeździ jednocześnie a takie połączenie udaje sie mało której marce i modelowi. Na razie nie widzę godnego zmiennika dla mojej A5
Silnik jak na 4kę rzędową fajnie brzmi. jest przy tym bardzo zrywny ( soft na 220 koni) i zadawala sie średnim zużyciem 6,5 l . przyspieszenie ok 7 sek do setki, prędkość max 250 kmh
Skrzynia bardzo intuicyjna, biegi ktróciutkie przez co nie musze odrywać łokcia od podłokietnika podczas zmiany biegów.
Tutaj przydałoby się quattro. Mimo że mam fabryczna szperę , przy tej mocy deptając w podłogę lubi zerwać moc nawet na 3cim biegu szczególnie jak jest mokra jezdnia. Nast. razem wziąłbym wersję z napędem quattro. (dopłata ok. 10 tys )
Jako że jest to samochód sportback/gran coupe widocznośc nie jest najlepsza , szczególnie gdy stoimy na światłach blisko znaku -trzeba się czasem wychylić do przodu by sledzić zmieniające się światła drogowe. Do tyłu mam kamerę i resztę załatwiają czujniki parkowania
Po prostu, AUDI = nr 1 jesli chodzi o ergonomię. Jedyne do czego można sie doczepić to bardzo rozbudowany MMI gdzie wpisywanie np ulic w nawigacji trzeba jeszcze robic przy pomocy pokrętła, po jednej literze, zamiast pisać na touchpadzie, System nie rozpoznaje czasem poleceń głosowych. W kolejnej wersji 2017 jest dużo szybszy w obsłudze.
Po prostu prawidłowo.
jak na te wymiary auto ma sporo miejsca na nogi. Nie jest to ani passat ani Superb wiec nie oczekujmy że będzie im dorównywał pod tym wzgledem bo to po prostu inne , mniejsze auto. Jak komuś brakuje miejsca to niech kupi Skode. Nad głową równiż wystarczająco. Osoby bardzo wysokie bedą narzekać na tylniej kanapie. Ale tak to już jest jak sie kupuje auto z wyglądu usportowionea - opadający garb samochodu jest normą . Jeśli ktoś woli mnóstwo miejsca niech weźmie Skode Superb albo inną limuzynę.
nieźle, szczególnie że auto ma drzwi z szybą bez ramki.
na razie mod maską spokój- auto ma 190 tys km i oby tak dalej. W zawieszeniu zmieniłem łożysko tylnie - 440 zl z wymianą . Klocki, tarcze oleje w cenach porównywalnych .
Szukam obecnie auta i powiem szczerze że w tej cenie cięzko znależć auta o lepszych parametrach, trwałości, klasie i prestiżu jednocześnie. Porównywalnie BMW jest ok 20 tys droższe (moje poprzednie BMW psuło sie na potęgę)
Skrzypiąca tylnia półka podwieszana do klapy-po prostu ja usunąłem. Jest tam niepotrzebna
zero usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 177KM 130kW [l/100km]