Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Bober, 14 lat temu
Silnik 4.2 V8 300KM 221kW
Rok produkcji 1999
Audi A6 C5 Avant 4.2 V8 300KM 221kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Kupiłbym drugi raz! tylko nie wiem czy nie zdecydowałbym się na prawdziwą S6tke, niby tylko 40km roznicy ale jednak S to S:) Bo RS jest póki co poza moim zasięgiem finansowym
Świetny! co tu dużo mówić, V8, 300km, 4.2l to jak na polskie warunki potwór. już jak ktoś ma silnik 2.0 to mówi się że duży, mocny a co dopiero TO :) Potężny zapas mocy, wyprzedzasz bez zastanowienia co tylko spotkasz na drodze.
Jest ok, ładnie płynnie zmienia biegi, zmiana biegów w kierownicy też fajny gadżet :) Brakuje tylko 6tego biegu i ze zmiana biegów odbywa się dość powoli, do DSG mu daleko :)
QUATTRO. chyba tyle wystarczy. Pewność prowadzenia w zakrętach bezcenna, rusza jak katapulta bez zawachania. troche u mnie daje po zębach na nierównościach ale to zasługa tylko i wyłącznie kółek 255/35/19 :) na 16tkach czy 17tkach płynie tak że nic nie czuć.
Widoczność w porządku jak na te gabaryty, ale parktronic jest niezastąpiony. w końcu to 5 metrów prawie.
Dołożyłbym do swojego sterowanie radiem i navi w kierownicy bo można się zapatrzeć na te przyciski. Fajny patent z odchylanymi schowkami w drzwiach, i w bagażniku. Szkoda że podłokietniki nie były ładniej wkomponowane w konsole środkową tylko wyglądają troche jak dokładki i ciut skrzypią (przynajmniej mój)
cudo :) szybko, nic nie paruje.
No klasa wyższa w końcu. Nawet przy odsuniętych do tyłu przednich fotelach (mam ponad 190cm wzrostu) z tyłu spokojnie siądą dorosłe osoby! Z przodu jak sie odsunie fotel to średniego wzrostu pasażer moze sobie wyprostować nogi. kosmos :) mam Avanta więc bagażnik ogromny. Wprawdzie to quattro więc nie mam schowka pod podłogą ale i tak jest miejsca duzo. spokojnie można zapakować 4 osoby i bagaże na urlop i jechać w świat!
super! przypomne że mam V8 pod maską i jest naprawde cicho, nawet piłując silnik do czerwonego pola do wnętrza dostaje się tylko baaardzo delikatny pomruk. Najbardziej hałasuje opływające powietrze przy wyższych predkosciach
No cóż :) 25litrów w mieście, 15 w trasie trzeba liczyć. Na szczęście kupiłem już z LPG więc wynosi mnie to tyle co w silniku 1.4 na benzyne :)
dość wysokie koszty eksploatacji (jeździ na gaz więc nie chodzi o paliwo tylko o różne części), ale za to 300km pod nogą do dyspozycji
za krótko mam żeby oceniać :) po zakupie wymieniłem rozrząd, wachacze, klocki, filtry oleje itd. mam jakąś usterke navigacji ale pozatym wszystko fajnie, zobaczymy jak długo :)
za krótko mam żeby oceniać :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.2 V8 300KM 221kW [l/100km]

16,8