Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

RockIsNotDead, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Są jak brzytwa, trzeba uważać żeby kierowcy z tyłu nie wjechali nam w tyłek.
Zawieszenie : Drogie zawieszenie z przodu
Silnik : Droga wymiana rozrządu
Przeniesienie napędu : Psujące się i drogie w naprawach automaty typu Multitronic i Zwykłe 4 biegowe.
Jest ok.
Szału nie ma akurat w tej kwestii. AFN + automat + taka masa do rozpędzenia czynią te auto powoli rozpędzającym się czołgiem. Żeby nie być gołosłownym przedstawię moje pomiary przyśpieszenia: 0-100 km/h 14 sekund 60-100 km/h 9,5 sekund 80-120 km/h 10,5 sekund. Silnik jest dobry na autostradę, gdy są 2 pasy. Na drogach krajowych troszkę ciężko się wyprzedza.
4 biegowy automat, są awaryjne. Moja już szarpie przy mocniejszych depnięciach (przy zmianie biegu). Koszt remontu ponoć 3-4 tys zł. Z tej racji taka a nie inna ocena.
Tutaj brak zastrzeżeń. Komfort, przyczepność na zakrętach. Czego chcieć więcej :)
Nie narzekam, dookoła łanie przeszklona, tylko malutkie lusterko prawe czasami denerwuje, ale można zmienić na wersje po liftingu.
Jak przystało na auto z grupy VW doskonała ergonomia, choć akurat A6 nudnej deski nie ma jak przykładowo passat.
Klima oczywiście jak jest dobrze utrzymana potrafi zrobić igloo w aucie, nawet przy takich upałach jakie są teraz (35 stopni). Ogrzewanie w zimę sprawowało się doskonale, szybko grzeje i chłodzi.
W porównaniu do BMW 5 e39 zarówno z przodu jak i z tyłu więcej miejsca, zwłaszcza czuć to z tyłu. W porównaniu do E klasy okularnika różnica już nie jest widoczna, aczkolwiek w Mercedesie wciąż jest mniej miejsca z tyłu (za to bagażnik większy).
Autko gdyby nie mały silnik i potrzeba wchodzenia na obroty było by cichutkie, co potwierdzają inni użytkownicy A6. Ale akurat moja idealna nie jest, dlatego wystawiam 4.
Co do ekonomiczności silnika to jest doskonale (5). Niestety serwis wychodzi drożej niż konkurencja. W BMW 5 e39 jest łańcuch, a A6 1.9 TDi żeby wymienić rozrząd trzeba rozbierać cały przód (większy koszt robocizny), to samo jeśli chodzi o zawieszenie, z przodu wahacze aluminiowe są po prostu drogie. Porównania do okularnika niestety nie mam.
Auto kosztowało 25 tys. Aktualnie po 2 latach straciło na wartości ok 3-4 tys. Myślę że źle nie jest. 2 lata temu autko robiło jeszcze małe show w PL, dziś jeździ ich pełno. Myślę że warte było swojej ceny. Jest komfortowe, potrafi być oszczędne, no i przestrzeń bagażowa kombi kilka razy się przydała.
Czasami jakieś drobiazgi się zdarzą, ale to normalne i w każdym aucie coś się popsuje.
Nie było żadnych poważnych usterek. Ale będzie skrzynia więc dam 4.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,6