Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : 11 lat i zero rdzy,
A6 to duże, przestronne i komfortowe auto. Z silnikiem 1.9 TDI ekonomiczne i nie kłopotliwe w eksploatacji. Bardzo dobrze wyposażone,z mnóstwem praktycznych schowków i rozwiązań. Za tą cenę w tej klasie i roczniku nie ma konkurencji. Niestety znalezienie auta z rozsadnym rzeczywistym przebiegiem nie przekraczającym 400 tys. jest bardzo ciężko. Ja szukałem pół roku.
Silnik jest dobrze wyciszony i ekonomiczny,dobra dynamika do 100km/h, przy komplecie pasażerów brakuje mu mocy.
biegi przełącza się bardzo lekko, nie ma problemów z trafieniem w odpowiedni bieg, żadnego haczenia, szarpania itp.
Dla mnie za miękki,w zakrętach dość znacznie przechyla się na boki. Jeśli ktoś jeździł wcześniej bmw to będzie zawiedziony. Ale Audi ma być komfortowe i takie jest. Hamulce brzytwa, mam ESP ale jeszcze nie sprawdzałem jego działania.Jak na swoje gabaryty zaskakująco zwrotne auto
Widoczność ok ale z małym wyjątkiem, mam kombi i trudno jest przy cofaniu wyczuć koniec auta. Niestety nie posiadam czujników parkowania.
No tu ciężko się do czegoś przyczepić. Odchylane schowki we wszystkich drzwiach, szuflady pod siedzeniami, uchwyty na napoje, pakiet oświetleniowy, trzy gniazdka 12V, schowki i uchwyty w bagażniku, rozsuwana siatka za tylnimi oparciami, poza tym wszsytkie przełączniki pod ręką,super podświetlenie wskaźników, podświetlane lusterka w roletach, elektrycznie podnoszone fotele itd..
Dwustrefowy climatronic działa świetnie, super funkcja szybkiego osuszania przedniej szyby.
Miejsca pod dostatkiem, szczególnie na tylnej kanapie, pojemność bagażnika nie powala ale jest wystarczająca.
No cóż, jak na diesla klekotnika jest dobrze, tak naprawdę głośno jest dopiero po przekroczeniu 140 km/h.
Staram się jeździć oszczędnie, w cylku mieszanym - 70% trasa 30% miasto spalanie wychodzi ok 6 litrów. Najmniejsze spalanie jakie udało mi się osiągnąć podczas jazdy na długiej trasie to 5,5 l/100km. Jak na taką masę auta wynik należy uznać za bardzo dobry.
Jak na razie wymieniłem końcówki drążków kierowniczych i jeden wahacz górny. W najbliższym czasie czeka mnie wymiana przegubu półosi.Poza tym miałem pęknięty wąż łączący kolektor ssący z intercoolerem. Nie jest źle
na razie brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]