Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Dawid ^_^, 7 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto płynie po drodze, na zakrętach jak przyklejone.
Karoseria : Czas robi swoje, nie ma cudów.
Auto bardzo udane, aczkolwiek wymaga dużego wkładu finansowego na początek, jeżeli chcesz być go pewny. Trzeba być przygotowanym na wydanie jakiś 3-4 tyś. na dzień dobry. Potem, odpukać, żadnych poważnych usterek, tylko lać i jeździć (należy pamiętać o płynach i filtrach). Pomimo wieku (17 lat) wciąż cieszy oko i jestem z niego dumny. Lubię na niego patrzeć. Uwielbiam nim jeździć. Nie żałuję ani złotówki wydanej na zakup i początkowe wymiany części. Jeżeli będziesz o niego dbać, na pewno posłuży Ci jeszcze przez długi okres czasu.
Jak na 1.9 TDI 110 KM bardzo dobrze sobie radzi. Na pewno nie jest demonem prędkości, ale moim zdaniem dobrze się zbiera jak trzeba, a do tego pali średnio ok 6 l.
Tu nie mam żadnych zastrzeżeń. Jak do tej pory bez żadnych przygód. Biegi wrzucam praktycznie "jednym palcem".
Trzyma się drogi jak rzep psiego ogona. Zawieszenie drogie w naprawach, ale warte każdego wydanego grosza. Dzielnie przyjmuje wszystkie nierówności.
Położenie lusterek oraz ramy nadwozia zapewnia widoczność bez zarzutu.
Pali mało, ale ceny części są raczej wysokie. Coś za coś. Ja wybrałem komfort.
Zimą dobrze grzeje, latem rewelacyjnie chłodzi.
Słowa nie są w stanie opisać jaka przestrzeń i komfort jazdy drzemie w tym aucie. Rewelacja. Do tego pojemny bagażnik.
W środku nie słychać praktycznie żadnych dźwięków, ale powyżej 140 km/h robi się coraz głośniej.
Jeżeli zarabiasz dobrze, to tak mocno nie odczujesz kosztów naprawy. Analogicznie w drugą stronę. To nie jest auto dla biednych ludzi.
Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu. Będę nim jeździł na pewno jeszcze klika lat.
Wiek robi swoje. Poprawki lakiernicze, żarówki, czasami jakiś przełącznik, kostka. 17 letnie auto, nie ma cudów.
Jak do tej pory nic poważnego się nie zepsuło.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW