Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

mariusz, 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1997
Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : mało pali, tania jazda dużym wygodnym ładnym samochodem
Przeniesienie napędu : koło zamachowe skrzyni biegów, podobno to standard ze sie psuje po 300 tysiącach bo jest dwumasowe i pekaja tam nity
Zawieszenie : wahacze, to nie jest konstrukcja na polskie drogi
Układ hamulcowy : uwaga na wezyki tylne, moga przeciekać, trzeba wstawic miedziane uszczelki
i tak uwzględniając wiele usterek, auto z dośc dporym ale za to wiem ze prawdziwym przebiegiem 300 tysięcy sprawuje się przyzwoicie, jest wygodne i przez najblizszy rok raczej nie bede go wymieniał
1,9 tdi to niektórzy twierdza ze to za mały silnik do takiego duzego auta, ale mając do wyboru bardzo awaryjny silnik 2,5 lepiej wybrac praktycznie bezproblemowy 1,9. Musiałem jedynie wymienic przepływomierz (400 zł).
rozleciało się koło zamachowe, koszt naprawy razem z wymianą sprzęgła 2 lata temu 2000 zł. ogólnie skrzynai dosc elastyczna, 1,9 tdi to auto którym i tak sie nie poszaleje
co 50 tysięcy konieczna jest wymiana wahaczy, jest ich po 4 z każdej strony, najcześciej padają te górne
ładny samochód
klimatronik działa super, pod warunkiem ze wszystkie czujniki są sprawne i np. nie głupieje czujnik temperatury zewnętrznej - koszt 120 zł w serwisie :)
bardzo dużo miejsca, wygodnie
ok. chociaz to diesel 1,9 tdi to jest bardzo dobrze
6,5 - 7 litrów ropy na 100, jak na taki duży samochód to bardzo tanio. Wymiana rozrządu kompletnego to koszt w granicach 800 zł.
kupiłem go 2 lata temu dosc tanio i uważam ze za te pieniądze nic lepszego i fajniejszego sie nie dostanie
zepsuły mi się: mechanizm wycieraczek, wentylator klimatyzacji a nastepnie sprężarka klimatyzacji, centralny zamek w tylnych drzwiach, czujnik termometra, przepływomierz, węzyki tylnych hamulców
koło zamachowe, sprężarka klimatyzacji, pompa wspomagania, turbospręzarka cieknie ale nie wymieniam, czekam az sie rozleci, wahacze co 50 tysięcy km, i cos co mi sie nawet w duzym fiacie nie zepsuło - tylny amortyzator wypadł z ten górnej gumy. Zaznaczam ze jezdze nim delikatnie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,7