Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Rado, 3 lata temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Może nie tyle uciążliwe, co kosztowne - aluminiowe zawieszenie wielowahaczowe
Auto jest po prostu poprawne. Nie jest złe, ale tez nie porywa. Trochę przereklamowane, nieco mija się z określeniem, że "tylko paliwo lać i jeździć". A6 to w sumie taki lepszy Passat, technicznie to to samo. Ten samochód jest tak nijaki, że ciężko go polecić, ale też ciężko go odradzić. Posiadałem taki samochód przez ponad pół roku. Kompletnie mnie nie porwał i na chwilę obecną nie kupiłbym tego samochodu, bo oczekuję od auta więcej niż bycie sprzętem do przemieszczania się
Niby jakoś się zbiera, ale diesle nigdy mnie nie porywały. Kultura pracy bardzo niska, mógłbym rzec, że jest tu brak kultury pracy, turbo budzi się dosyć wysoko. No i brzydko brzmi, w środku przez ten dźwięk jest nieprzyjemnie
Skrzynia fajna, biegi miło i "twardo" wchodzą. Trochę krótka, ale do ekonomicznej jazdy 120-140km/h wystarcza.
Z jednej strony układ kierowniczy jest fajny i bezpośredni, ale samo zawieszenie bez rewelacji. Niby wielowahacz poprawia komfort, ale jest zbyt miękko, auto dość mocno nurkuje podczas hamowania i unosi przód przy przyspieszaniu. No i tragiczny rozkład masy, silnik znajduje się daleko przed przednią osią
W tym przypadku rewelacja. Twarde, ocynkowane blachy, ciężko tu o rdzę
Widoczność jest w porządku, słupki jej nie ograniczają, pozycja za kierownicą pozwala orientować się co dzieje się dookoła auta, w lusterkach widać sporo.
Tutaj jak w każdym aucie z koncernu VW z tamtych lat. Osobiście nigdy nie mogę w nich dobrać prawidłowej pozycji za kierownicą, to samo w A6
Jest miło, ogrzewanie działa fajnie, klima również fajnie chłodzi, zapachy z zewnątrz nie docierają do kabiny
Miejsca z przodu sporo, z tyłu również, na pochwałę zasługuje szczególnie bagażnik, który jest wielki
Podczas jazdy po mieście jak i poza nim jest cicho. Na autostradzie przy prędkości powyżej 130km/h robi się wyraźnie głośniej.
Dopóki zawieszenie nie zaczyna się zużywać, lub silnik nie zaczyna umierać, to jest miło. W przeciwnym razie naprawa będzie kosztowna.
Nie rozumiem tego fenomenu postrzegania Audi w Polsce. Jak dla mnie ten samochód jest o wiele za drogi niż powinien. Jest wiele konkurencyjnych samochodów, które są tańsze i lepsze niż A6.
Po latach umierają wszelkiego rodzaju przełączniki. Poza tym jest okej
Poważnych usterek nie zaobserwowałem, wszystko co w moim przypadku było niesprawne, to elementy eksploatacyjne.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

5,6