Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Silnik 2.5 TDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2000
Audi A6 C5 Avant 2.5 TDI 180KM 132kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Słabiutkie,ale bardzo dobrze się trzyma drogi
Przeniesienie napędu : Skrzynia do bani.
Trochę głośny na starcie, ale jak się zagrzeje to super. Przepiękny dźwięk V6. Strasznie drogi w naprawie. Padły mi wtryskiwacze, podobno od naszej super ropy. Koszt 1700 zł. Uważać trzeba na rozrząd zwłaszcza w 150 KM. Ja miałem 180 KM. Wzmacniane wałki, nie wybijają się. Dużo tańszy w obsłudze i niezawodny jest 1.9 TDI
Jeżeli audi to tylko manualna. Ja miałem Tiptronic. Nie polecam nikomu. Tragiczne ceny naprawy, a psują się bardzo szybko. Moja pierwsz naprawa to 4400. Wysiadło sprzęgło, potem uszczelniacz, wylał się olej na A4 i cała do roboty. Często padają elektrozawory, koszt jakiejkolwiek wymiany z wyciągnięciem skrzyni nie biędzie nieższy niż 2500. Nie kupujcie tiptronica. A multitronic? Gość w serwisie powiedział wyraźnie. To samo gówno, tylko naprawa od 6 tys w górę. Co lepsze w warsztacie którym robiłem stały same nowe samochody. Jeepy, Volvo, VW, BMW, i Audi, niestety, mechanik powiedział, że audi z tiptronikiem to stały klient, kilka wozów miesięcznie.
Bardzo dobrze się trzyma drogi. Komplet wahaczy od 500 zł do 1500 zł. Musicie się liczyć, że dobry wahacz wytrzyma najwyżej 6 miesięcy.
Dobra, ale prawe lustrko jest beznadziejnie małe.
Jak niemiecki wóz z górnej półki. Jest idealnie wykończyny, wszystkie schowki, przyciski, oświetlenie wspaniałe.
Klimatronic bez zarzutu. Pozostała mi tylko rdzawa plama na kostce brukowej. Ale chłodzi super.
Bardzo dużo miejsca z przodu i tyłu. Ogromny bagażnik
Cicho. Powyżej 3 tys obrotów, piękny dzwięk silnika. Szum i hałas powyżej 180 km/ h
super jak na ten silnik, duża moc, duże obciążenia, szybka jazda i małe spalanie.
Jak na ośmioletnie autko super. Przysisk od ESP nie załączał, tylko przy wciskaniu pod pewnym kątem, nawaliła blokada tylnych szyb, załączana u kierowcy w drzwiach. Uchwyty na kubki w tylnych siedzeniach nie przemyślane, często pasażerowie zapominają o nich i wyłamują.
Jak coś padnie, to czesze po kieszeni bardzo. Auto nie nadaje się do pracy, tylko jako drogie hobby.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 180KM 132kW [l/100km]

7,2