Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

M, 15 lat temu
Silnik 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 1998
Audi A6 C5 Avant 2.5 V6 TDI 150KM 110kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność wnętrza, stosunkowo (jak na kolosa) niskie spalanie.
Układ hamulcowy : Czeka mnie wymiana
Inne : Wymiana termostatu
Super auto, duże, przestronne i ekonomiczne. Trzeba się przyzwyczaić do gabarytów auta - szczególnie w mieście ;) - idealnie nam w tym pomogą bardzo dobrze działające wspomaganie i pierwszy bieg :)
Bardzo dobrze się spisuje (odpukać :)). Jak dla mnie wystarczająco dynamiczny a przy tym ekonomiczny.
Skrzynia manualna 6 biegów - bardzo dobrze się sprawuje. Po przesiadce z poprzedniego auta musiałem się trochę \"przestawić\" - ta wydaje się \"precyzyjniejsza\". Ale jak już się złapie o co chodzi - super :) 6 bieg - idealny na trasy - można jechać tanio i szybko :) 1 bieg na początku troszkę denerwujący - przy ruszaniu trochę męczy, od razu trzeba przerzucić na drugi. Ale nie ma tego złego - bardzo dobrze sprawia się przy manewrowaniu autem (szczególnie w mieście), w korkach.
Mam model z napędem quattro. Było już trochę śniegu, lodu, atak zimy na letnich oponach :P - bardzo pozytywne zaskoczenie. Polecam trochę poćwiczyć na śliskim podłożu w bezpiecznym miejscu :)
Przód i boki super, im bardziej do tyłu gorzej. Jednak jest to kombi, auto jest długie - biorąc to pod uwagę jest OK. Soczewka zwiększająca kąt widzenia na tylną szybę bardzo pomaga.
Rewelacja! Słyszałem, że w Audi to normalne :P
Jak dla mnie super. Zimą dość szybko robi się ciepło. W upałach jeszcze nie jeździłem ale jak było dość ciepło i nie narzekałem. Szukałem egzemplarza z ogrzewaniem postojowym, niestety nie mogłem znaleźć. Jak miał webasto coś innego było nie to lub był \"dziwny\" ;) Troszkę się naszukałem ale i tak nie znalazłem :( Jak będę miał trochę funduszy to może założę webasto. Wiem z doświadczenia że jest to rewelacja :)
Po prostu jest ogromna. Nawet jak się fotele odsunie maksymalnie do tyłu na kanapie jest jeszcze dużo miejsca. Z przodu można podczas długiej jazdy wygodnie rozprostować nogi :)
Na autostradzie słuchać szum powietrza opływającego samochód :P Naprawdę jest cichutko - mimo, że to diesel. Nagłośnienie Bose bardzo dobrze się komponuje z tą ciszą :D
Jak widać - ilu kierowców tyle opinii. Wiele osób pisze, żeby nie wierzyć w spalanie na poziomie 6 litrów. Ja wierzę bo mnie się udało. Zawsze tankuję do pełna i czekam do rezerwy. Spalanie liczę na podstawie przejechanych kilometrów i ilości zużytego paliwa (chociaż nie różni się bardzo od tego z komputera - jak dotąd różnica mniej niż 0,2 litra). Normalnie też nie pali dużo: 7 - 7,5 litrów to tak typowo (najwięcej spaliło 8 przy dużych remontach dróg i korkach). Nie staram się jakoś super jeździć ekonomicznie, po prostu normalnie dla mnie. Jeśli ktoś nie wierzy... trudno, wcale mi na tym nie zależy - mi przez to nie niczego nie ubędzie :P
Niestety auto jest dość drogie - można kupić \"tanio\" - \"okazji\" jest wiele ale może warto to przemyśleć na spokojnie, ja przemyślałem i na razie nie żałuję. Jak się trochę pojeździ to czuć tą cenę :)
Jak na razie odpukać. Mam Ją niezbyt długo ale oceniona została dobrze. Troszkę Jej szukałem, tania nie była, można było spokojnie kupić coś młodszego, z lepszym wyposażeniem za tą samą kasę lub taką jak moja kilka dobrych tysięcy taniej. Na początku miałem drobny wyciek - na szczęście nic poważnego. Dodatkowo poprzedni właściciel nie wymienił termostatu przy okazji rozrządu i termostat padł - z wymianą niecałe 400 zł. Wymieniajcie kochani ten termostat przy okazji rozrządu - cena przy cenie wymiany rozrządu (za oryginał) praktycznie żadna a robota ta sama :P Na wiosnę muszę wyczyścić klimatyzację - jak się włączy obieg zamknięty to trochę zalatuje \"lasem\" :P Poza tym padnięty bezpiecznik ;)
Odpukać - na razie nic :) Na razie zbliża się wymiana hamulców.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 150KM 110kW [l/100km]

6,7