Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Mateusz B., 14 lat temu
Silnik 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
Audi A6 C5 Avant 2.5 V6 TDI 150KM 110kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej zaskoczyło mnie pozytywnie Silnik i Audio BOSE.
Zawieszenie
Auto ma bardzo ładną linie i wzbudziło we mnie respekt gdy go pierwszy raz zobaczyłem tak zwane(miłośc od pierwszzego obejrzenia)Byłem bardzo załamany kiedy musiałem go sprzedać.BMW 5 a Audi A6-wybrałbym AUDI,chociaż BMW jest wygodniejsze,ale bez klimy.Nagłośnienie BOSE jest wyśmienite,jakość muzyki jest EKSTRA.
Kulture pracy silnika tego auta oceniam jako dobre,silnik 2.5 TDI jest bardzo głośnym silnikiem.Kierowcą wolącym cichy i oszczędny silnik polecam 1.8 T.Elastyczność tego auta jest jak na diesla bardzo dobra.Mam także BMW 5 w silniku 2.0 jest o wiele cichsze od AUDI ale to benzyna więc nie ma porównania.Może jestem nielicznym,ale dzwięk silnika diesla w tym AUDI bardzo mi się podoba.W AUDI wymieniłem rozrząd i jakieś drobnostki.W aucie chodził cały czas wentylator chłodził silnik i powyżej 5 tys obrotów strasznie huczy.
Dochodziły mnie słuchy,że AUDI w silniku 2.5 TDI nie współgra ze skrzynią automatyczną więc zakupiłem manualną,w mieście trzeba dużo wachlować drążkiem,ale wole to niż jeździć wygodnie z automatyczną i zapłacić 8.000 za naprawe skrzyni.Skrzynia jest 6 biegowa więc na trasie można szybko pojechać,bardzo dobrze współgra z mocnym silnikiem.
Przeciętnie,ponieważ musiałem dużo włożyć w zawieszenie.Kiedy sprowadziłem go z Niemiec zawieszenie było w fatalnym stanie(niewiem co oni z nim robili),ale jak wiadomo zawieszenie w AUDI jest bardzo delikatne więc trzeba bardzo uważać na dziury.Tak ogólnie auto bardzo dobrze trzyma się drogi,jest wygodne i komfortowe.
Widoczność jest dobra,ale tylko do przodu i z boku,bo do tyłu jest słabo,ja nie miałem PARKTRONIC\'ów,ale mój klient założył je sobie.Mówi ,że bardzo mu pomagają.
Środek AUDI bardzo mi się podoba więc duża ilość przyciskow mi nie przeszkadza.Wszystko ładnie jest podświetlone na czerwono,nie ma innego koloru podświetlenia.Chyba,że na komputerze pokładowym wyskoczy,że nie ma płynów,lub paliwa itd.
Wentylacja i ogrzewanie oceniam jako bardzo dobre.Nawiewy przód i tył(Jest SUPER!)Klima daje bardzo dobrze po przekręceniu zapłonu.
Auto jest dobrze wyciszone,ale rekompensuje to silnik TDI,który jest bardzo głośny,w środku jest bardzo głośno,a w dodatku huczenie opon,które są szerokie,gdyby był silinik benzynowy napewno byłoby inaczej.
Ekonomia jest świetna,podczas powrotu z wakacji spalił mi 6 litrów ropy.A w mieście z 7-8litrów.Jest doskonale jak na taką pojemność.
Wcale nie żałuje,że dałem za niego ok.30.000PLN.Jakość jest super!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 150KM 110kW [l/100km]

7,8