Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Robert S., 17 lat temu
Silnik 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
Audi A6 C5 Avant 2.5 V6 TDI 150KM 110kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Całokształt sprawia, że jak jadę w interesach do znajmomych czy na wyjazdy to z przyjemnością jadę tym autkiem, ale jak mam pojechać do urzędu w centrum to wolę Clio. Auto wygodne, luksusowe, ale nie nadające się do typowej dojazdówki do pracy, czy latania pomiescie, zdarzało się że przez cały dzionek nie dogrzałem silnika.
Silnik naprawdę dobry a przynajmniej z tych dieseli którymi do tej pory jeździłem, i przedewszystkim zdecydowanie mniej kosztowny w naprawach i awaryjny jak 3.0 BMW. Co prawda realną moc ma dopiero od 2 tys rpm. i dopiero po rozgrzaniu.
Dla mnie bomba, coprawda jeżdrzę różnymi samochodami i zdaża mi się odruchowo wrzucić 6 zamiast R
cóż tu to uważam że pomimo ochow i achów wypowiadanych przez innych opiniodawcó, mi się nie podoba, komfort faktycznie dobry, jak nie bardzo dobry, ale zato przerażająca podsterowność przynajmniej bez ASR, jak pierwszy raz wsiadłem spodziewałem się lekkiej nadsterowności a tu psikus. Układ jest za miekki, ale wszystko można zrobić, tylko nie obniżać!!!
Rewelacja, oprucz lusterek bocznych, tu jest tragedia przynajmniej dla osoby która jednego dnia jeździ Voyagerem, Transitem, Clio, i BMW E36.
Doskonale pomyślane, nie ma sie nad czym zastanawiać wszystko jest tam gdzie powinno.
Mi się podoba i robi to czego akurat od nieje chcę.
A6 AVANT, nic dodać nic ująć
Nie ma sobie równych, jak na diesela i to jeszcze 2,5 litra
jak na 1665 kg to mogło być gorzej, ale cóż w mieście nie oszukujmy się 11 to minimum, dziś średnia prędkość z 4h jazdy wyszła mi 22km//h a splanie 10,8 ale jeździłem bez klimy, trasa to zależy czy lubimi sie wlec 7l, czy jechać 8h jednego dnia wyprzedzając wszytko co się da i wychodząc z srednią z 800km powyżej 100km/h oczywiście nie mówie tu o autostradzie.
Uważam, że cena za nówki jest przesadzona, ale zato modele 4 - 8 letnie oferują naprawdę wiele za rozsądne pieniądze, chcąc nową oktavię musimu dać 50 tys., za tyle mamy ładną sztukę z 2002, a jakość materiałów i prestiż marki mnie osobiście przekonuje.
Wycieraczki, jak samochód jest zimny nie wszystkie piksele na LCD pomiędzy zegarami się świecą, klameczka do schowka, lewa strona bagarznika, jak na tyle bajerów i drobiazgów to tylko potwierdza jakość wykonania
Pokolej, kilku znajmuch ma to autko i najczęściej padają: -Pompa wtryskowa -Rozrząd -Pompa wodna -turbina, to zalezy czy właściciel pamieta żeby nie ciagnąc na zimnym U mnie padła pompa wtryskowa, a jak już to od razu rozrząd i pompa wodna do wymiany.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 150KM 110kW [l/100km]

9,8