Ocena kierowcy - Audi A6 C5 S6 Avant

Silnik 4.2 V8 340KM 250kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi A6 C5 S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Inne : odczucia z jazdy na praktycznie dowolnym podłożu. Auto jest super precyzyjne i daje wrazenie jakby ważyło o pół tony mniej! Ilość inforamcji pzekazywana przez kierownicę i fole zdumiewa! Łatwość i poręczność auta w ustawieniach bokiem jest rewelacyjna, hamulce (zmienione na półceramiczne) powalają tak na torze jaki w codziennej jeździe (musiałem przejechać pół Europy z zakleszczonym pzednim zaciskiem który nie pracował i dało się to zrobić z dużym zapasem bezpieczeństwa!!!!)
Układ elektryczny : przepywomierz, komputer poduszek, czujnik pojemnościwowy alarmu,
Przeniesienie napędu : atumatyczna skrzynia biegów, przeguby,
Układ hamulcowy : zaklecszczony zacisk przód prawy
Ogólnie z auta jestem bardziej niż zadowolony. To jest moje 8e auto w karierze kierowcy. Ze wszystkich poprzednich najlepsze, najlepiej dopracowane, najwszechstronniejsze, najprzyjemniejsze w prowadzeniu na codzień (z pominieciem WRC na OSach). Jedyne niedostatki widzę w ciut za wolnej skrzyni biegów i kilku problemach jakie miałem na przesrzeni niespełna 200kkm. Jednak używając auta średnio raz na 1-2 miesiące na torze trzea sie liczyć z szybszym zużyciem niektóych części. Z drugiej strony moje oczekiwania są byc moze wyższe niż przecienego użytkownika, który chce szybko, bezpiecznie i komforotowo przemieszczać sie z A do B...?
Ocena zależy od preferencji i ocekiwań. Dla mnie to najmocniejsze auto jakie dotychczas miałem i jedno z anjmocniejszych jakim jeździłem (pomijam auta klasy WRC którymi jeździłem sporadycznie). Odnosi się to także do elastyczności i kultury pracy. Zero zastrzeżeń w dowolnym zakresie obrotów. Mocy i momentu jest zawsze pod dostatkiem. W czasie wizyt na torze ujawnia się masa auta i niedostatki opon (licencję rajdową zrobiłem w 1993 roku, na torze i OSach przejechałem kilkaset tys km) ale w jeździe na codzień wszystkiego jest aż nadto
Tiptronic. Nie powiem nic na temat trybu D bo NIGDY go nie używałem. W trybie manual mogłaby przełączać szybciej ale za to jest bardzo prezycyjna i płynna - zero szrpnięć. Niestety w czasie mojego użytkowania wymagała dwóch napraw (każda za ok 5tys PLN). Należy zwracać uwagę na koszyk forwardu - oddanie do naprawy przy pierwszych oznakach uślizgu może zaoszczędzić 2kPLN naprawy. Biorę jednak poprawkę, że auto na torze dostawało w kość mocno! (średnie spalanie dochodziło do 47l/100km Pb100 - Shell V-Power Racing)
pneumatyka. Auto jedzie jak poszynach praktycznie bez względu co ma pod oponami. Asfalt - trudno o lepszą precyzję, servotronic działa niesłychanie precyzyjnie Asfalt dziurawy - trzęsie niemiłosiernie (nastawy sport i normal, komofort nigdy nie używany) ale trzyma zadany tor, informuje o wszystkim co sie dzieje pod kołami szybko i dogłębnie Szuter - bajka!!! pełna kontrolna nad ustawieniem auta, czasem czujesz średnicę kamieni/głębokość grzęskości piasku. Auto jak po sznurku jedzie tam gdzie chcesz mimo swojej wagi jest bardzo ustawne i zwinne. Trzeba mocno przesadzić żeby zaskoczyło pod albo nadserownością (obie są osiagalne). Jeśli wiesz do czego służy prawy pedał będziesz zachwycowny!! Śnieg - quattro rulez! To nie terenówka, ale ja wyjeżdżałem z miejsc z których wyciągałem rówzne suvy! Pewność prowadzenia - patrz szuter. Mniej infomracji z oczywistych wzgledów (hydropneumatycka nie da tyle info czy sztywne zawieszenie), ale jest naprawdę bardzo, bardzo dobrze!
W każdym kierunku. Słupki przednie mogłby być węższe, ale nie przesłaniają nic z zasadniczej widoczności. Widok do tyłu super, prawie pionowa szyba tylna kończy się tuż przed tylnym zdeżakiem. Z pozycji kierowcy nic nie przesłąnia Ci widoku.
Długo zastanawiałem się czy cokolwiek mogłoby przeszkodzić w postawieniu najwyższej oceny. Nie znalazłem nic! zarówno możliwości ustawienia kierownicy jak i fotela oraz zasieg wszystkich przełączników jest WZOROWA! po nic nie musisz się schylać, wszystkie informacje (a jest ich naprwdę sporo) podawane są w bardzo czytelny sposób: - automatyczne dostosowanie jasności wyświetlaczy i podświetlenia do jasności otoczenia, - lampki podświetlające klamki i wsszystkie przyciski - lampki dyskrenie oświetlające wszystkie półi, schowki, tunel środkowy (nic nie przeszkadza w czasie jazdy w nocy!) - korekta natężęnia światła (tablica rozdzielcza, podświetlenie stałe w kabienie: klamek, przycisków, pólek itd..., - ogromna powierzchania czysczenia przedniej szyby - ogrzewane spryskiwacze i lusterka - wszystkie lusterka fotochromatyczne - masa schowków i półek Wszystkie przełączniki nie tylko są umieszczone tam gdzie powinny się znajdowować (gdzie oczekujesz ich znalezienia) ale działają tak jak powinny - wyraźne opory, kliki, moment zadziałania. Widać ze AUDI mocno przyłożyło się do pracy i wiesz na pewno że to co chciałeś właczyć załączyło się, i że włączyłeś to co chciałeś właczyć (np. opuszczanie szyby chwilowe/ciągłe, światła p.młgowe przednie, czy razem z tylnymi, wycieraczka na którym biegu...)
Climatronic wg mnie sprawdza się najelpiej ze wszystkich układó konkurencji: Mercenes, BMW, Lexus, Infiniti, Lincoln, Lancia (ter porównywaliśmy ze znajomymi). Najszybciej schładza i najszybciej ogrzewa, jest najcichszy, najlepiej sam kieruje strugi powietrza (tryb auto). Nawet odcięcie powietrza z zewnętrz połaczone jest z chwilowym wylączeniem nadmuchu - Brawo!
Przy tej wielkości auta nie ma nic do czego możnaby się doczepić :) doskonale w I i w II rzędzie, ogrooooomny bagażnik. Jedynie osoby chcące zamontować 3 foteliki z tyłu moga kręcić nosem, ja już mogę monotować jedynie \"poddupniki\" więc jest okay - mieszczą się 3, jedynie z zapinaniem pasów jest troche gimnastyki, dzieci same nie zapną.
Dla mnie bajka. Brzmienie silnika (mam wolny przelot) jest warte otwarcia dachu i okien w każdym tunelu!:) Przy spokojnej jeździe jest cool, lekki basowy bulgot V8 jest super, przegazowanie odwraca głowy przechodniom, jednocześnie da sie autem podjechac o 3 nad ranem pod dom i nie obudzić sąsiadów :)
Kilka sów wyjaśnienia. Moje aut ma założoną instalacje gazwoą. Kiedy toczę sie do pracy, a zwłaszcza kiedy stoję w korku, albo kiedy po prostu jadę - LPG, kiedy zależy mi na osiągach przełaczam na Pb, a w baku mam zawsze WYŁĄCZNIE V-Power Racing Shella, stąd moje wyniki poniżej są zaskakujące, ale takie wlaśnie są. Mam nawet kilka zdjęć z komputerea :) Dodatkowo NIGDY nie używałem trybu D, zawsze jeźdżę w trybie manualnym i wykorzystuję hamowanie silnikiem (na torze - wiadomo po co :) poza torem dla oszczędności paliwa) Miasto minimalnie 12,3 średnio 15-18 max 18,9 Trasa minimalnie 11,2 (raz udao się 9,72: autostrada, temp 5-8C, prędkość średnia 99,8kmph, max 133, dystans 346km. - pomiary wg GPS) średnio 15,5 max 16,8 Mieszany minimalnie 13,4 średnio 15-16 max 17,2 Tor średnio w zależności od toru i pory roku od 32,8 do 47,8 (plus opony, klocki i tarcze :) )
Nie łudź się! AUto nei jest tanie, nie są też tanie części zamienne - z racji wyjątkowości zamienniki są rzadkością, większość części od zwykłego A6 nie pasuje. ALe jeśli będziesz używał dobrych części a swrwis nie będzie olewał swojej roboty to auto odpłaci się chyba jednak ponadprzeciętną niezawodnością.
Sam nie wiem czy dać 4 czy 3. Przejechałem autem prawie 200kkm (kupiełem przy stanie licznika 60kkm), w tym czasie: dwie naprawy skrzyni biegów, jeden ukręcony przegub, wymieniłem dwia przepływomierze, komp od poduszek (mróz), czujnik pojemnościowego od alarmu wraz z przyciskiem sterujacym, lampy przednie (kurz), pompę wody, czujniki partctronic tył, czujnik wysokości (sterowanie poziomowaniem lamp), poduszki zawieszania, amortyzaotry klapy tylnej, zacisk przedniego prawego hamulca. Z jednej strony to moze ie dużo, z drugiej jednak kilka ładnych \"napraw\" się przytrafiło, a ja jestem totalnym pedantem jeśli chodzi o stan i utrzyanie auta
tak jak wyzej: z dużych (drogich)rzeczy automatyczna skrzynia biegów (2x), przepływomierz, komputer poduszek powietrznych, zacisk przedniego przewego hamulca.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.2 V8 340KM 250kW [l/100km]

12,8